Pressiteade

Iveco Hannoveri 2014. aasta IAA moto-show’l

Iveco osaleb Hannoveris 25. septembrist 2. oktoobrini 2014 juba 65. korda toimuval rahvusvahelisel tarbesõidukite näitusel (IAA). Ettevõte tutvustab tarbesõidukite sektori kõige tähtsamaks rahvusvaheliseks väljapanekuks peetaval autonäitusel tervet rida uudseid tehnilisi lahendusi. Iveco väljapanekul, mis võtab enda alla enam kui 2500 m2, on külastajatel võimalik tutvuda täieliku mudelivalikuga, alates väikestest tarbesõidukitest ning lõpetades raskete maantee- ja maastikusõidukite, busside ning kaevandus- ja ehitusmasinatega.

Väljapaneku keskmes on stend, mis demonstreerib põhilisi verstaposte Iveco ajaloos – alates aastast 1864, mil loodi tänavu 150 aasta juubelit tähistav kaubamärk Magirus, ja lõpetades Iveco kaubamärgi sünniga 1975. aastal. Põhjalik ülevaade käsitleb kõiki kaubamärke, mille poolest on CNH Industrial kuulus üle maailma.

Iveco säästvale, tulevikule suunatud mõtlemisest annab tunnistust uus ideeauto Iveco Vision, mis on suurepärane näide väikese keskkonnamõjuga tarbesõidukist. Ent ühtlasi on uudne transpordivahend tulvil innovaatilistest lahendustest. See suurepäraste sõiduomadustega ökonoomne transpordivahend on mõeldud intensiivseks professionaalseks kasutamiseks, sobides mitte ainult kaubikuks, vaid ka äriplatvormiks ja mobiilseks juhtimiskeskuseks. See ei ole veel kõik: uus mudel on tõeline „tulevikulabor”, mille valmimisse on panustanud enam kui 20 partnerit (sealhulgas Bosch, Brembo, Dainese ja ST). Iveco Vision annab aimu tulevikutehnoloogiatest, mille kallal Iveco töötab – kõik selle nimel, et vähendada mõju keskkonnale ja kütusekulu, muuta juhi elu kindlamaks ja mugavamaks ning suurendada üldist tootlikkust.

Iveco väljapaneku tõeline täht on aga uus Daily, mis esindab Iveco legendaarse kaubiku kolmandat mudelipõlvkonda. Esimest korda demonstreeriti uut Dailyt juuni alguses rahvusvahelisel pressiüritusel, kuid nüüd jõuab uus mudel ka laiema rahvusvahelise avalikkuse ette. Uus Daily on täielikult uuendatud mudel, millel on oma kategooria parima mahutavusega kaubaruum ja oma klassi parim kandevõime ning mis pakub sõiduautolikku mugavust, suurepäraseid sõiduomadusi ja veel väiksemat kütusekulu. Kuigi 80% uue Daily osadest on läbinud uuenduskuuri, on mudel säilitanud oma klassikalise redelraami, mis on teda läbi aegade iseloomustanud. Redelraam tagab tugevuse, mitmekülgsuse ja vastupidavuse pikaks ajaks ning võimaldab ehitada raamile paindlikult igasuguseid eriotstarbelisi versioone.

Uue Daily juures saab tutvuda ka sõiduki varustuses olevate uute tehnoloogiatega nagu F1C mootor, uus HI-MATIC-u käigukast ja uus Quad Leafi vedrustus.

Oluliseks uuenduseks on kaheksakäiguline HI-MATIC-u automaatkäigukast, mis viib paindlikkuse, tõhususe ja ökonoomsuse standardid uuele tasemele ning tagab maksimaalse sõidumugavuse. HI MATIC vahetab käike kiiremini ja täpsemalt kui kogenud juht. Käiguvahetusele kulub vähem kui 200 millisekundit.

Uue sõiduki potentsiaali maksimaalseks ärakasutamiseks on võetud kasutusele uus esivedrustus, mis muudab sõidu mugavamaks ja parandab juhitavust. Uus esivedrustus on nii kaubikute kui ka kabiiniga versioonide standardvarustuses. Uus QUAD LEAF-i esivedrustus põhineb mõlemal küljel nelinurga moodustavatel õõtsharkidel ja pooli ühendavatel lehtvedrudel. Tänu sellisele lahendusele on uus vedrustus väga kerge ja kompaktne.

Uue Daily esitlusvärv – põhjataeva metalliksinine (Boreal Metallic Blue) – domineerib ka Iveco boksi seinu kaunistaval plakatil, mis meenutab sõiduki eesmist iluvõret. See on jõuline ja isikupärane värv, mis tuletab meelde taevast, merd ja loodusjõudusid.

Iveco väljendab selle värviga ka oma säästvat suhtumist ja austust keskkonna vastu: Hannoveri autonäitusel esitleb ettevõte kahte sõidukit, mis kasutavad alternatiivset kütust. Esimene neist – uus Daily CNG – on pöördemomendi, mugavuse, kasuliku kandevõime ja sõiduomaduste poolest täiesti võrdväärne diiselversiooniga. Peale selle mudeli on Iveco valikus Stralis Natural Power Euro VI, mis töötab veeldatud maagaasil (LNG). Sellel sõidukil on uus kütusepaak, mis vastab täielikult eeskirja UNECE R110 parandatud versioonile, mis puudutab LNG-sõidukite tüübikinnitusi.

Väljapaneku õuealal saavad külastajad uudistada ja teha proovisõitu uue Daily Electricuga, millel on säilinud kõik eelkäija trumbid, kuid mis ületab eelmist versiooni nii töökindluse, mugavuse kui ka tootlikkuse poolest ning püstitab ühtlasi elektrisõidukite kandevõime absoluutse rekordi – ja on seejuures täiesti heitmevaba. Uus Daily Electric on läbinud ulatusliku uuenduskuuri. Varustusse on lisatud koostöös TomTomiga välja töötatud ja ühildatud uudne kasutajaliides juhile. Sõidukit saab osta alates 2015. aastast. Müügil on nii kaubik, veoauto kui ka väikebuss.

Näitusealal, mis on reserveeritud Euro VI normidele vastavatele mootoritele, esitleb Iveco oma uut HI-SCR-i süsteemi (ülitõhus selektiivne katalüütiline reduktsioonisüsteem), mille patent kuulub FPT Industrialile. Uus süsteem, mis võimaldab tänu välisõhu sissetõmbele mootoris palju puhtamat põlemist, võetakse kasutusele kõigi Iveco Busi ja Iveco Stralise versioonide Euro VI normidele vastavates mootorites.  Mitmete patentidega kaitstud innovatiivne HI-SCR-i tehnoloogia on unikaalne lahendus, mis kõrvaldab vajaduse EGR-i (heitgaaside retsirkulatsioonisüsteem) ja DPF i (tahmaosakeste filter) järele, vähendades sel moel sõiduki omamiskulusid. Saksamaa sõltumatu tehnilise järelevalve ühingu TÜV mõõtmised on näidanud, et HI-SCR ja täiustatud aerodünaamiline kuju tagavad uuele jõuallikale 2,33% väiksema kütusekulu kui eelmise põlvkonna Euro V mootoritel.

Lühidalt, Iveco kogu väljapanek tutvustab ettevõtte viimase paari aasta strateegiat, mille alustaladeks on investeeringud mudelivaliku laiendamisse väikeste kaubikute sektoris, sh uue Daily turuletoomine; pidev töö Eurocargo mitmekülgsuse ja tõhususe parandamise nimel keskmise suurusega tarbesõidukite sektoris; intensiivne töö omamiskulude vähendamise ning teenuste, toodete ja telemaatikateenuste parendamise nimel raskete tarbesõidukite sektoris.

Strateegia näeb muuhulgas ette investeeringuid mootorite arendamisse ning uute tõhusust ja ökonoomsust suurendavate lahenduste kasutuselevõttu, samuti investeeringuid tugistruktuuride, näiteks jaotusvõrgu tugevdamisse, mis aitab suurendada sõidukite jääkväärtust, ja kasutatud sõidukite turu arendamisse.

Kõige selle eesmärk on pakkuda lisaväärtust neile, kes kasutavad meie sõidukeid oma igapäevatöös. Selleks arendame pidevalt uusi tehnoloogiaid, mis lihtsustavad sõidukite kasutamist ning suurendavad nende tootlikkust, kvaliteeti ja mugavust, vähendades samas nende omamiskulusid.

Torino, 24. september 2014