Pressiteade

Iveco võitis 2012. aasta Dakari ralli

Veokite üldarvestuses esimese, teise ja kuuenda koha saanud Iveco oli 33. Dakari ralli ülekaalukas võitja. Tegu on maailma kõige olulisema ralliga, kus osales enamik Euroopa ja Aasia veokitootjaid.

Ralli võitis Petronas De Rooy Iveco meeskonna võidusõitja hollandlane Gerard De Rooy Iveco Powerstaril, mis on Austraalias toodetav ja müüdav Iveco mudel. Iveco Powerstar oli varustatud rohkem kui 900-hobujõulise FPT Industrial C13 mootori ja Magneti Marelli komponentidega. Pärast De Rooyd lõpetanud sama meeskonna sõitjad Stacey ja Biasion kasutasid sama mootoriga mudeleid Iveco Trakker Evolution 2. Kuigi need kolm sõidukit olid kohandatud ralli ekstreemsetes tingimustes vastu pidama, oli siiski tegu oma klassi parimale energiasäästlikkusele seadistatud standardveokitega.

Iveco tegevjuht Alfredo Altavilla kommenteeris sündmust järgmiselt: „Iveco osalemine 2012. aasta Dakari rallil pidi veel kord kinnitama Iveco veokite ja FPT Industriali mootorite tipptasemel töökindlust. Ralli võit ja kolme veoki paiknemine esikuuikus on märkimisväärne kordaminek, mis näitab Iveco Trakkeri ja Powerstari tõhusust, tugevust ja ohutust, kuigi need mudelid on juba niigi klientide silmis ideaalsed valikud igapäevaseks kasutamiseks ja ka keerukamate tööde tegemiseks. Eriti tänulik olen juhtidele ja teistele meeskonnaliikmetele, kes on näidanud üles suurt pühendumust.”

Iveco jaoks oli 2012. aasta Dakari ralli suurepärane võimalus tõestada oma toodete töökindlust reaalsetes oludes: iga sõiduk pandi kolme Lõuna-Ameerika riigi läbimisel proovile tõeliselt ekstreemsetes tingimustes. 1. jaanuaril 2012 Mar del Platas alanud võidusõit kulges läbi Argentiina, Tšiili ja Peruu ning hõlmas 14 katset kogupikkusega 8500 kilomeetrit, millest 4200 sõideti aja peale.