Pressiteade

Iveco on MotoGP veokite ja kergete tarbesõidukite tarnija
Iveco otsustas tugevdada enda kohalolekut maailma motoringrajavõistlustel ja hakata varustama MotoGP-d – põnevat maailmameistrivõistluste sarja, mis haarab üha uute ja uute mootorispordihuviliste tähelepanu. Rahvusvahelise Motoföderatsiooni (FIM) nimel MotoGP-d korraldava Dorna Sportsiga sõlmitud kaheaastase lepingu järgi tarnib Iveco 15 vedukit Stralis ja 4 kaubikut EcoDaily.

Seega hakkab Iveco liigutama maailma MotoGP-d: vedama materjale, varustust ja inimesi 18 võistluse ringradade vahel mööda 14 riigi teid. See spordiala on võistluste teleülekannete tõttu kogunud üha suuremat rahvusvahelist populaarsust. Mulluseid võistlusi kanti üle 5 mandril 207 riigi telekanalitel ja iga võistlust vaatas keskmiselt 28 miljonit inimest.

Lisaks sellele sponsorlepingule paistab Iveco kaubamärk silma veel mitmetel osavõistlustel, kuid eriti oluline tähtsus on eelmisest hooajast alates Austraalia Phillipi saare ringraja võistlusel „Iveco Australian Motorcycle Grand Prix 2010“, kus Iveco on võistlusele nime andev peasponsor.

Iveco pühendumine rahvusvahelisele mootorispordile ilmneb veelgi enam Fiat Yamaha võistkonna ametliku sponsori rollist, mis seob Iveco nime üheksakordse maailmameistri Valentino Rossi ja tema võistkonnakaaslase Jorge Lorenzoga.

Iveco seotus MotoGP-ga on osa ettevõtte laiemast meediale suunatud tegevuskavast, mis on kooskõlas ettevõtte rahvusvahelise tuntusega ja pideva spordimaailmale suunatud väljundite otsimisega, mis näitavad ettevõtte suurt elujõudu ja energilisust. Lisaks on MotoGP motospordi maailmas tehnilise uuenduslikkuse tipptasemeks nagu Vormel 1 autospordi maailmas. Samasugune uuendusmeelsus innustab ka Ivecot oma klientidele suunatud toodete ja teenuste kavandamisel ja teostamisel.

Selle partnerluse pidev areng tõestab veelkord Iveco püüdlusi seostada oma nimi silmapaistvate partneritega tippspordi vallas. Seda näitavad ühemõtteliselt ka tõsised sidemed maailmas omal alal tuntud Uus-Meremaa rahvusliku ragbivõistkonnaga All Blacks ja Scuderia Ferrari ametliku varustajana.

See uus suhtlusviis seostab Iveco kuvandi spordimaailma tipptegijate ja sündmustega ja mängib seda maailma koos hoidvatele tunnetele ja pühendumisele, mis toob tingimata kaasa tohutu rahvusvahelise meediakajastuse.

Iveco

Iveco töötab välja, toodab ja turustab suurt valikut kerge, keskmise ja raske koormusega kaubaautosid, raskeveokeid, linna- ja linnadevaheliste liinide busse ning eriotstarbelisi sõidukeid, mida rakendatakse näiteks tuletõrjeks, maastikusõiduks, julgeoleku tagamiseks ja kodanikukaitseks.

Ivecos töötab üle 24 500 inimese. Ettevõttel on 16 riigis 27 tootmisüksust, kus kasutatakse tipptasemel tehnoloogilisi lahendusi, mis on välja töötatud viies uuringukeskuses. Lisaks Euroopale tegutseb ettevõte Hiinas, Venemaal, Türgis, Austraalias, Argentiinas, Brasiilias ja Lõuna-Aafrikas. Igas maailma nurgas on tagatud Iveco sõidukite tehniline tugi tänu rohkem kui 4600 teeninduspunktile rohkem kui sajas riigis.

Torino,

2010-04-07