Pressiteade

Iveco-FedEx Express: hübriidauto Daily katsetuse esimesed tulemused
Kuus kuud tagasi tarnis Iveco maailma suurimale kiirkulleriteenuse osutajale FedEx Express maanteekatsetusteks kümme diiselelektrilist hübriidautot Daily. Nüüd on aeg avalikustada esimesed tegevusaruanded.

Milanos Palazzo Marinos pressikonverentsi raames toimunud katsetulemuste esitlusel osalesid Iveco Itaalia turu peadirektor Ottavio Gioglio, FedEx Expressi Vahemere piirkonna tegevdirektor Renato Carrara ja Milano linnavalitsuse liiklus-, transpordi- ja keskkonnanõunik Edoardo Croci.

2010. aasta maikuuni kestva katsetuse esimese kuue kuu jooksul läbisid kõik sõidukid keskmiselt 7900 km. Võrreldes autopargi tavaliste sõidukitega oli nende kütusekulu 26,5% väiksem ja CO2 üldine heitkogus vähenes 7,5 tonni võrra.
Selliste tulemuste saavutamisel on oluline osa nutikal juhtimissüsteemil ja funktsioonil Stop & Start, mis võimaldab salvestada pidurdusenergiat ja võtta paigalt elektrimootori abil.

Iveco tegi FedEx Expressiga tihedat koostööd diiselelektrilise hübriidi Iveco Daily arendamisel, mis esindab nüüd uudset tehnoloogiat kergete tarbesõidukite jaoks. FedEx Express on esimene ettevõte, mis katsetas uut tehnoloogiat tiheasustusega linnakeskkonna rangetele nõuetele vastavatel kullerisõidukitel.

Iveco

Iveco töötab välja, toodab ja turustab suurt valikut kerge, keskmise ja raske koormusega kaubaautosid, raskeveokeid, linna- ja linnadevaheliste liinide busse ning eriotstarbelisi sõidukeid, mida rakendatakse näiteks tuletõrjeks, maastikusõiduks, julgeoleku tagamiseks ja kodanikukaitseks.

Ivecos töötab üle 24 500 inimese. Ettevõttel on 16 riigis 27 tootmisüksust, kus kasutatakse tipptasemel tehnoloogilisi lahendusi, mis on välja töötatud viies uuringukeskuses. Lisaks Euroopale tegutseb ettevõte Hiinas, Venemaal, Türgis, Austraalias, Argentiinas, Brasiilias ja Lõuna-Aafrikas. Igas maailma nurgas on tagatud Iveco sõidukite tehniline tugi tänu rohkem kui 4600 teeninduspunktile rohkem kui sajas riigis.

Torino

2009-04-06