Pressiteade

Brüsselis toimuval Euroopa autonäitusel esitleb Iveco Dual-energia kontseptsiooni

Iveco uuendab oma kohustusi uute tehnoloogiliste lahenduste uurimis- ja arendustööde osas, püüdes rahuldada kasvavaid  jätkusuutliku mobiilsuse vajadusi. Iveco Dual Energy on pideva innovatsiooni tulemus. See pakub äärmiselt paindlikku tehnoloogiat väikestele tarbesõidukitele, mis võivad kasutada konkreetsele teekonnale sobivaimat energiaallikat.

Süsteem põhineb kahe kütusetüübi kasutamisel. Esimene on täielikult elektriline, tagades heitgaaside nulltaseme ja väga madala mürataseme. Elektrisüsteem on mõeldud kasutamiseks linnas või piiratud liiklusega aladel, kus lubatud kiirus ei ületa 50 kilomeetrit tunnis.

Teine - hübriid (termoelektriline) variant sobib pikkadele reisidele väljaspool linnapiire. Hübriidsüsteemi eesmärk on tagada energia säästlik kasutamine maanteesõidul. Võrreldes diiselmootoriga vähendab seda tüüpi kütuse kasutamine kütusekulu ja keskkonda paisatavate heitgaaside kogust kuni 25%. Tänu kahele alternatiivsele kütusesüsteemile sobib transpordivahend "last mile“ heitgaaside nullemissiooniga aladel ja tagab samas parima tulemuse transpordiülesannete täitmisel väljaspool linna piire.

Iveco lõi selle kontseptsiooni tuginedes innovatsioonile ja avatud koostööle oma põhiliste partneritega. Demonstreeritud Iveco Dual Energy komponendid on välja töötatud koostöös teiste suurte rahvusvaheliste ettevõtetega. 

Demonstreeritud transpordivahendi Daily gamma

Stendil esitletakse viit Iveco Daily mudelit, sealhulgas elektri- ja maagaasi jõul käitatavad versioonid. Brüsselis eksponeeritavad keskkonnasõbralike ja usaldusväärsete Daily transpordivahendite gamma avaldab kõik oma omadused - see on universaalne, kerge kaubik, mis vastab iga päev  linnakeskustes kui linnade vahel kaupu vedavate klientide püstitatud nõuetele.

Need omadused on järgmised: tugevdatud vedrustus, vedav tagasild, otsesissepritsega turbodiiselmootor, 4x4 veoskeem, sundvahejahutus, suruõhuga maagaasikütusega mootorid, kuni 17.2 m3 kaubaruumi maht ja kuni 210 cm kõrgus, kütuse sissepritse, kuuekäiguline käigukast, seisme tonnine täismass. Lühidalt öeldes kirjeldavad need omadused vaieldamatut kommertsveokite turuliidrit.

Stendil võib näha järgmisi Daily transpordivahendeid: 12 m Euro 5 35S15V Daily Start Stop funktsiooniga, Euro 5 70C21, 12 m elektrimootoriga Daily, veeldatud maagaasil töötav 50C14G/P ja 50C15 (EEV).

Daily Natural Power

Daily gammas on ka versioon Natural Power, FTP Industrial toodetud 136 HJ, F1 CNG kolme katalüsaatoriga varustatud mootoriga.

Mootoris kasutatakse stöhhiomeetrilist küttesegu põletamise (keemiliselt õige õhu-kütuse suhe) süsteemi, mis tagab kõrge usaldusväärsuse ja vastupidavuse. Samuti on  keskkonda paisatavad heitgaaside kogused palju väiksemad Euroopa EEV reglamendiga sätestatud piirmäärast.

Daily Electric

Elektriautode valdkonnas demonstreerib Daily kõrget töökindlust ja võib teostada linnakeskkonnas sagedamini esinevaid ülesandeid, nagu kaupade laialivedamine klientidele ja reisijatevedu. Selle heitgaaside nullemissiooniga elektriauto projekteeris, tootis, müüb ja teenindab ainult Iveco.

Start&Stop funktsioon: kuni 10% väiksem kütusekulu ja CO2 heitgaaside kogus.

Uued tehnoloogiad nagu Start&Stop ning käikude ümberlülitamise indikaatorsüsteem võimaldavad, Daily juhil parandada ja optimiseerida oma juhtimisstiili.

Start&Stop funktsioon koos 6 käigulise käigukasti ja 2,3 liitrise mootoriga on lisavarustuspakett. See funktsioon seiskab auto peatumisel mootori ja lülitab käigukastis käigu välja. Käigu sisselülitamisel käivitub mootor automaatselt. Linnasõidul annab see märkimisväärse kütusesäästu. 

Käikude ümberlülitamise indikaatorsüsteem, mida pakutakse standardvarustuses koos 6 käigulise käigukastiga näitab, millise käigu peaks valima, et mootor tarbiks vähem kütust ja keskkonda satuks vähem CO2 heitgaasi.

Tänu 2,3 liitrisele, 146 hj mootorile, 6 käigulisele käigukastile, Start-Stop süsteemile, võib Daily kütusekulu ja keskkonda eraldatav CO2 kogus olla kuni 10% väiksem kui eelmisel mudelil. Need näitajad võivad olla veel paremad linnasõidul, kus Start&Stop ja käikude ümberlülitamise indikaatorsüsteemi pakutavad eelised suurenevad säästu veelgi rohkem.