Pressiteade

Dakar Rally 2013: kaks Iveco marki veoatot esikümnes, De Rooy 4-jas, Kuiper 9-sas

Petronas De Rooy Iveco  hõivas 4, 9 ja 13 koha Dakar Rally 2013 lõppkokkuvõttes. Rallil osalesid Gerard de Rooy veoautoga „Iveco Powerstar“, Renè Kuiper, veoautoga Iveco New Trakker Evolution 3 ja Miki Biasion, veoautoga Iveco New Trakker Evolution 2.

Dakari Rally 14-nda etapi lõpus finišeeris Gerard de Rooy teisena ja Miki Biasion kolmandana. Kuigi need tulemused olid muljetavaldavad, ei muutnud need enam veoautode lõppjärjestust.

Gerard de Rooy ja tema Iveco Powerstar lahutasid autasustamispoodiumist ja kolmandast kohast vaid veidi üle 3 minuti. Vaatamata kogemustele ja suurtele jõupingutustele ei suutnud Hollandi autojuht ralli ajal kogetud raskuste ja keeruliste keskkonnatingimuste tõttu taas võita mainekat esikohta, mille võitis eelmisel aastal Dakar Rally 2012  ja pidi seekord leppima 4-nda kohaga.

Alates ralli algusest demonstreeris De Rooy meeskonnaliidri omadusi ja võitis esimesed kolm kiiruskatset. Hiljem võitis ta veel kolm kiiruskatset. 

Meeskonnakaaslane Miki Biason demonstreeris sageli oma võimeid meeskonnaliidrit De Rooy abistades. Tema kolmeteistkümnes koht üldarvestuses näitas juhi suuri edusamme ralli esimese poolega võrreldes.

Renè Kuipers demonstreeris samuti suurepäraseid edusamme ja lõpetas ralli 9-ndal kohal: "Dakar Rally 2013 võistlesin esimest korda veoautode kategoorias ja see oli suurepärane kogemus. Hakkasin väga hindama uut Trakker, millega oli rõõm sõita. Tahaksin tõesti alustada kõike uuesti", rääkis oma kogemustest Kuipers.

Itaalllane, Dakar Rally veteteraan Miki Biasion ütles: "Liiva tõttu oli Dakar Rally sel aastal väga raske. See kehtib eriti ralli esimese osa kohta, mille ajal pinnas oli väga muutlik. Hetkedel, kui inimesed seisavad silmitsi selliste tõsiste katsumustega, mängib meeskonnatöö otsustavat rolli. Algul mul ei vedanud ja ma kaotasin aega, aga võitlesin koos meeskonnaga lõpuni koha eest autasustamispoodiumil. Kokkuvõttes ei suutnud me seda saavutada, kuid me tegime tõesti kõik, mis meie võimuses“.

Süngem De Rooy lisas: "Ideaalsed veoautod, suurepärases füüsilises vormis juhid, tõesti ühtne meeskond ja ei mingit auhinda. Pole enam midagi lisada".

Tänu erakordsele meeskonnatööle õnnestus Petronas De Rooy Iveco meeskonnal siiski saavutada, et nende kaks veoautot olid üldarvestuses esikümnes. Dakari rallil osalenud "Iveco" veoautod näitasid ennast ekstremaalsetes oludes ideaalselt.

Eriti rasketes tingimustes Lõuna-Ameerikas toimunud ralli, mille ajal veoautod ning nende juhid demonstreerisid julgust, kiiret reageerimis- ja probleemide lahendamise võimet takistusi tulvil teekonnal - kõrb, kaljud, liivaluited ja sageli esinevad ebasoodsad tingimused, mille tõttu korraldajad olid sunnitud tühistama kaks etappi. 

Seega firmale "Iveco" oli rallil osalemine väärtuslik võimalus, näha oma tooteid võistlusel ja testida neid eriti rasketes tingimustes, kolmes Lõuna-Ameerika riigis. Dakari tulemused näitasid "Iveco" veoautode suurepärast usaldusväärsust, vastupidavust ja efektiivsust.

Dakari peetakse maailma tähtsaimaks, teedeta maastiku pikamaaralliks, mis tõmbab ligi miljoneid vaatajaid. Dakar Rally 2013 algas 5. jaanuaril, Peruu pealinnas Limas, kulges läbi Argentiina ja lõppes 20. jaanuaril Tšiilis, Santiago linnas. Ralli koosnes 14 etapist,  kogupikkusega 8000 kilomeetrit.