Pressiteade

Uus Daily – uus kangelane veondusettevõtetele
Professionaalse transpordisektori lemmiktöökaaslase uusim versioon on varsti kohal. Iveco Daily, mida müüakse kogu maailmas, võlgneb tänu oma kuulsuse eest enam kui 2 miljonile müüdud sõidukile. Iveco väikeveokite uus mudelivalik tuleb turule 2011. aasta septembri jooksul. Selles on säilitatud kõik need omadused, mis on teinud selle mudeli veondusettevõtetes nii edukaks. Daily on alati olnud tõeline tarbeveok, mida iseloomustavad eraldi šassiil raam, mis hõlbustab pealisehituste ehitamist; lisaks töökindlus, ökonoomsus ja keskkonnasäästlikkus, mis saadab nii neid, kelle tööks ongi kaubavedu kui ka kõiki teisi erinevate transpordivajadustega tarbijaid. Daily, mis tunneb end ühtviisi koduselt nii südalinnas, kiirteel kui ka raskel maastikul, on olnud pikka aega eelistatuim tarbeveok.

Daily uusimal versioonil on säilinud kõik selle mudeli vanad head omadused. Tugevus, töökindlus, ökonoomsus ja universaalsus on need omadused, mida Iveco püüab pidevalt täiustada. Sellepärast ongi uus Daily varustatud üliökonoomsete, suurema jõudlusega mootoritega. Mudel on ökonoomsem ja keskkonnasäästlikum.

Selle mudeli uhkuseks on õigustatult FPT Industriali 3,0-liitrine Euro 5 diiselmootor, mida iseloomustab suurim võimsus oma klassis 205 hj (150 kW) ja muljetavaldav pöördemoment 470 Nm. Mudel on varustatud kahe turbolaaduriga, millest üks on kompaktne ja madala inertsiga, mis tagab kiire ja elava reaktsiooni mootori madalatel pööretel, ja teine on suurem, mille funktsiooniks on tagada mootori maksimaalsed tööomadused, seda läbi kõrge pöördemomendi ja suure võimsuse, seejuures madala heitmetaseme ja kütusekuluga. Nende uute Daily mudelite jaoks, mis kuuluvad suurveokite kategooriasse, ja kõikide maagaasil töötavate versioonide jaoks, jääb EEV (keskkonnasäästliku sõiduki) sertifikaat veel kõige rangemaks olemasolevaks Euroopa heitmenormiks.

FPT Industriali 2,3-liitrist mootorit iseloomustab suurem pöördemoment, mis on nüüd kuni 320 Nm, ja uus Multijet II mitmepunktiline kütuse sissepritsesüsteem, mis optimeerib põlemisprotsessi, tuues märkimisväärseid eeliseid nagu mootori vaiksem töötamine, väiksem kütusekulu ja emissioonitase.

Kõikide diiselmootorite standardvarustuses on heitgaaside emissioonitaseme vähendamise süsteem, kuhu kuulub optimeeritud EGR, mille täiustatud juhtimissüsteem tagab retsirkuleeritud gaasi täpse jaotamise mootori silindrite vahel, ja DPF (diisliosakeste filter). Heitgaasisüsteemi konstruktsiooni ja EGR-i loogika optimeerimisel pöörati erilist tähelepanu linnasõidutsüklile.

Uue Daily korral käib austus keskkonna vastu käsikäes austusega teiste liiklejate vastu. Selleks rakendatakse aktiivseid ohutusmeetmeid, mis aitavad vähendada õnnetusi. Lisaks uutele päevasõidutuledele on udutuledele lisatud aktiivsed nurgatuled, tänu millele näeb uue Daily juht ise ja on ka teistele nähtav.

Lisaks on standardvarustuses uus aktiivanduritega ESP 9 turvasüsteem ja ABS (blokeerumatud pidurid), EBD (elektrooniline pidurdusjõu jaotamine), ASR (veojõu kontrollsüsteem), MSR (mootori pöördemomendi juhtimissüsteem pealejooksupidurduse kontrollimiseks), ESP (stabiilsuskontroll), HBA (hüdrauliline pidurdusabi, et hädapidurdus oleks võimalikult efektiivne), tõusult sõidu alustamise abi, LAC (koormusega kohanduv pidurite juhtimissüsteem), TSM (haagise õõtsumise vähendamine), HRB (tagarataste hüdrauliline pidurivõimendi), HFC (pidurite tõhususe vähenemise hüdrauliline kompenseerimine), RMI (rullumise vältimine) ja ROM (ümberpaiskumise tagajärgede leevendamise süsteem).

Kui rääkida mudelivalikust, siis on ka uue Daily maksimaalne lubatud mass 2,8–7,0 tonni, mis tagab kasulikuks koormuseks kuni 4,7 tonni. Kaubikute maksimaalne maht 17,2 m3 ja kuus erinevat varianti kindlustavad selle mudeli liidripositsiooni oma klassis. Alles on ka kogu mootorite valik, sh maagaasil töötavad mootorid ja elektrimootorid.

Sõiduki salongiosa mugavust on suurendatud. Nüüd on sõidukil reguleeritav roolisammas ning nii juhi- kui kaasreisija istet saab rohkem reguleerida.

Uues Dailys on esindatud kõik väärtused, mis moodustavad selle mudeli DNA: tugevus ja professionaalsus, ökonoomsust ja keskkonnasäästlikkust tagavad elemendid. Mudeli viimast, 2009. aastal täiustatud versiooni on viimase kahe aastaga müüdud üle 100 000 eksemplari. Uus Daily on taaskord konkreetne vastus neile, kes otsivad jätkusuutlikku liikuvust toetavaid tehnilisi uuendusi tegemata järeleandmisi sõiduki tööomadustes, töökindluses ja vastupidavuses. Kahtlemata võib öelda, et see on pidevalt täiustuv toode, mille jaoks ei ole ükski ülesanne liiga nõudlik. Tõeline kangelane, nagu ka tema juht, kes teda igapäevatöös saadab.

Iveco

Iveco töötab välja, toodab ja turustab suurt valikut kerge, keskmise ja raske koormusega kaubaautosid, raskeveokeid, linna- ja linnadevaheliste liinide busse ning eriotstarbelisi sõidukeid, mida rakendatakse näiteks tuletõrjeks, maastikusõiduks, julgeoleku tagamiseks ja kodanikukaitseks.

Ivecos töötab üle 24 500 inimese. Ettevõttel on 16 riigis 27 tootmisüksust, kus kasutatakse tipptasemel tehnoloogilisi lahendusi, mis on välja töötatud viies uuringukeskuses. Lisaks Euroopale tegutseb ettevõte Hiinas, Venemaal, Türgis, Austraalias, Argentiinas, Brasiilias ja Lõuna-Aafrikas. Igas maailma nurgas on tagatud Iveco sõidukite tehniline tugi tänu rohkem kui 4600 teeninduspunktile rohkem kui sajas riigis.

Torino

2011-06-29