Pressiteade

Iveco osaleb Genoa Rahvusvahelisel paadinäitusel amfiibiga SeaLand

6-14 oktoobil Genoa messikeskuses toimuval  52-sel Genoa Rahvusvahelisel paadinäitusel esitleb Iveco eksperimentaalset amfiibi SeaLand ja kahte erioperatsioonideks ettenähtud transpordivahendit.

 See paadinäitus toob igal aastal kohale rohkem kui 250 000 külastajat, alates selle ala spetsialistidest kuni paadihuvilisteni. Näitusel demonstreerib Iveco SeaLand eksperimentaalset amfiibautot, mille Iveco Daily 4x4 šassii põhjal konstrueeris Maurizio Zanisi.

 Transpordivahendit võib kasutada suurte jahtide vedamiseks. Esmapilgul on see sarnane Iveco Daily, mille alusel see on loodud.. Paadinäitusel demonstreeriti amfiibauto võimalusi, sõites sellega kaldalt sadamasillale ja laskudes sealt Liguurija merre.

 Vaatamata sellele, et SeaLand on Iveco täht, pole see ainuke palju tähelepanu pälvinud transpordivahend. Ettevõtte saavutusi päästetehnika vallas demonstreerivad veel kaks transpordivahendit RAVx6 "Duffy" amfiib 6 vedava rattaga, ette nähtud pääste- ja tsiviilkaitse teenistustele, kes teostavad päästeoperatsioone - ja Eurocargo 160E 30 Magirius 32-L AT pöörleva tuletõrjeredeliga. 

Iveco stend on tähtis võimalus esitleda ettevõttes toodetavaid eriotstarbelisi transpordivahendeid ja tuletõrjeteenistustele ettenähtud innovatiivseid tehnoloogilisi lahendusi. Need tooted on juba suutnud luua eriti usaldusväärsete ja efektiivsete toodete maine.

Tehniline informatsioon transpordivahendite kohta

SeaLand on usaldusväärne ja ohutu transpordivahend, ette nähtud kasutamiseks nii vees kui ka kuival maal.

See eksperimentaalne transpordivahend on modifitseeritud Iveco Daily 4x4. Sõiduki mehaanikaosa ei ole muudetud, mis kinnitab selle Iveco toodetava kerge transpordivahendi erilist vastupidavust ja kvaliteedi. Transpordivahendit on ainult muudetud niipalju, et see saaks ujuda merel. Üks neist muudatustest on spetsiaalne põhi, tänu millele masin muutub hermeetiliseks. Selle tagab lehtterasest keevitatud korpus.

Sõidukit viib edasi veejuga ja võimas kolmeliitrine turbodiiselmootor. Maksimaalse autonoomsuse tagavad ligikaudu 300 liitrit kütust mahutavad lisakütusepaagid. Seda sõidukit on kasutatud juba mitmete ülesannete täitmisel, sealhulgas 14 tunnine teekond üle Korsika kanali, mille laius on 75 meremiili ehk 140 km.

RAVx6 "Duffy" valmis mistahes kriisiolukorrale

 Amfiib RAVx6 "Duffy" on projekteeritud ja valmistatud maksimaalselt töökindlaks ja vastupidavaks kriitilistes olukordades kasutamiseks, näiteks üleujutuste ajal. Transpordivahend võib manööverdada vees, teedel või teedeta maastikul - ebatasasel, pehmel pinnasel.  Esi-, kesk- ja tagasild on varustatud diferentsiaalidega millede suurused on valitud sellised, et transpordivahendit oleks võimalik ekspluateerida ka kõige raskemates tingimustes.

Iveco Magirus toodetud kolmeteljelise šassiiga 6x6 "Duffy" kaalub 15 tonni. Transpordivahend on varustatud „FPT Industrial N60 ENT“ mootoriga, automaatkäigukastiga Allison ja sõltumatu hüdropneumaatilise vedrustusega. Maanteel sõites võib arendada kuni 85 km/h kiirust.

Lisaks on transpordivahend varustatud avariisüsteemiga, mis võimaldab peamootori rike korral täielikult kooramatud sõidukil ujuda kiirusega kaks sõlme. Kergmetallsulamist valmistatud kahe külguksega kabiin on täiesti kinnine. Juhikabiini kõrval võib reisida kaks töötajat.

Tuletõrjeredel

Iveco stendil demonstreeritakse Magirus tuletõrjeredelit – liidrit šarniirredelite seas. Pöörlev šarniirredel 32- L AT on paigaldatud Eurocargo160E30, 4,815 mm rataste baasiga ja 1 + 2 ML kabiiniga . Redeli korpus koosneb viiest sektsioonist ja 4,7 m teleskoopilisest pikendusest. Redel on varustatud vibratsiooni vähendamise arvutisüsteemiga.

Transpordivahend seisab kindlalt maapinnal tänu ohutusüsteemile „Vario“. Redeli töökõrgus on 32 meetrit, varustatud 300 kg kandevõimega päästekorviga ja veevarustuse torustikuga. Korv on omakorda varustatud lasti kinnitamise seadmega, mis võimaldab transportida kuni 400 kg raskust laadungit.