Přestavby – nástavby, sedadla, rozvor

​Přestavba vozidla, která zasáhne systémy podvozku, může být vyloučena pro stará vozidla. Přestavbu vozidla lze povolit jen jednou. Povolení přestavby nutno řešit před výrobou. 
Při přestavbě musí nástavbář dodržet všechny zásady platných instrukcí společnosti IVECO pro výrobce nástaveb o nástavbách a přestavbách pro příslušnou modelovou řadu vozidel. Instrukce o nástavbách a přestavbách je veřejně dostupná na www.ibb.iveco.com. Může to znamenat také, že zamýšlená přestavba je zakázaná. Nástavbář zodpovídá za schválení technické způsobilosti tak, že vozidlo jako celek po přestavbě plní platné právní předpisy pro provoz na pozemních komunikacích v ČR. Nástavbář odpovídá za dodání všech podkladů pro schválení a za změnu a doplnění správných údajů v technickém průkazu. Nástavbář, firma zabývající se výrobou nástaveb a přestaveb, po autorizaci může mít přístup k výkresům a homologačním dokumentům podvozku. Nástavbář odpovídá za všechny úpravy vozidla v dostavěné / přestavěné verzi a přebírá riziko a ručení za případné škody, které způsobí dostavěné/ přestavěné vozidlo. 
Zašlete naskenovaný TP z obou stran a stručný popis změny na kontaktní adresu, kde může být vydáno stanovisko – povolení přestavby, případně spolu s omezujícími podmínkami. 


Výměna nástavby

Předpokládá obdobný typ nástavby, zachování rozvoru a délky nástavby. Přestavba na natahovák kontejnerů znamená mnoho limitujících podmínek! Typ stanoviska C.


Vestavba sedadel

Do druhé řady furgonu Daily nebo do spacích kabin AT,AS je přestavbou se schválením uchycení sedadel a pásů zkušebnou- stanovisko typ C. Varianty sedadel 1-2-3 v první řadě, schválená výrobní alternativa, jsou pro denní kabiny Daily, Cargo, Stralis, Trakker – není přestavba, jen alternativa pro TP, stanovisko typu A. 


Změna rozvoru

Má mnoho limitujících podmínek viz Manuál, zasahuje systémy podvozku, musí být řešena spolu s definicí nástavby v jednom schválení, vozidlo musí projít kontrolou autorizovaným servisem IVECO s novým nastavením softwaru. Může být schváleno zkrácení na sousední rozvor, případně změna na schválený (vyráběný) rozvor. Stanovisko typu D.