Montáž tažného zařízení

​Montáž tažného zařízení pro nebrzděný, inerčně brzděný vlek  řada Daily, EuroCargo:

Tažné zařízení musí respektovat specifikaci uvedenou v TP(resp.v ZTP), doporučeno je použití originálního příslušenství IVECO dodávané s typovým listem, který s podpisem montážního pracoviště je dokumentem dostatečným pro zapsání do TP. V případě montáže neoriginálního háku nebo automatického háku nebo 2.háku s nutnosti dalších změn v TP zašlete kompletní sken TP a popis , jde o vyjádření typ C .  


Montáž tažného zařízení na současnou tažnou verzi vozidla (s příčkou a vývodem vzduchu): 

Tažné zařízení musí respektovat specifikaci uvedenou v TP, možné je použití jen schválených automatických háků pro typ vozidla a pro současnou příčku . Přípustná  hmotnost vleku v TP je pro točnicový  přívěs, přípustná hmotnost vleku s centrálními nápravami  viz výpočet v Manuálu nástavbáře. Vyjádření typ C.


Přesun tažného zařízení na spodní provedení závěsu pro současnou tažnou verzi vozidla

Provedení , dimenzování a přípustná hmotnost vleku s centrálními nápravami  viz výpočet v Manuálu nástavbáře. Musí být řešeno  spolu s konstrukcí nástavby a vleku. Vyjádření typ C.


Montáž tažného háku  s přestavbou brzdového systému na sólo vozidlo- PŘESTAVBA

je u většiny modelů zakázána. Některé kombinace motor-převodovka-stálý převod  nejsou  homologovány v provedení tahače přívěsů. Přestavba vozidla, která zasáhne systémy podvozku, může být vyloučena pro stará vozidla. Přestavbu  lze provézt jen v autorizovaném servisu IVECO. Povolení přestavby nutno řešit před výrobou. Zašlete naskenovaný TP z obou stran a stručný popis změny na kontaktní adresu, kde může být vydáno stanovisko – povolení přestavby, typ D. Instrukce o nástavbách a přestavbách je veřejně dostupná na www.ibb.IVECO.com

​​