Tiskové zprávy

Iveco LMV pro Terence Hilla
Italský herec a režisér Terence Hill, nejznámější jako Mario Girotti ze svých filmů s Budem Spencerem a za poslední desetiletí také z televizního seriálu Don Matteo, se objeví za volantem Iveca LMV v novém příběhu.

V současné době pracuje v Alta Val Pusteria v Jižním Tyrolsku na novém televizním seriálu „Un passo dal cielo” (Jeden krok od nebe), ve kterém hraje vedle Terence Hilla Katia Ricciarelli a kde populární benátský herec hraje roli velitele lesnického sboru. Je to osamělý muž, trochu „drsný“, bývalý horolezec, který v dvanácti dílech seriálu na pomezí komedie a thrilleru pomáhá mladému policistovi odkrýt pachatele zločinů, jež se odehrají v této oblasti.

Společnost Iveco dala herci Terenci Hillovi k dispozici své LMV, aby jej doprovázelo při jeho dobrodružstvích v okouzlující krajině Dolomitů.

Výběr určitě vycházel z velké mobility vozidla a vynikajících offroadových schopností – vozidlo dokáže překonat svahy se sklonem 60 %, vodní toky vysoké až pět stop a na silnici dokáže jet rychlostí až 130 km/h. Také nesmíme zapomenout na to, že vozidlo bylo zkonstruováno a vyrobeno společností Iveco Defence Vehicles, která se nachází ve městě Bolzano, známém jako brána do Jižního Tyrolska.

Lehké víceúčelové vozidlo (LMV) je vlajkovou lodí výrobního centra Iveco v Bolzanu a vychází z mnoha sofistikovaných technologií, jejichž síla spočívá ve vynikajících jízdních vlastnostech a bezpečnosti pro pasažéry v extrémních offroadových podmínkách.

Vozidlo je vybaveno vznětovým motorem common rail o výkonu 190 koňských sil a šestistupňovou automatickou převodovkou s hydrodynamickým konvertorem točivého momentu a dvoustupňovým rozdělovačem namontovaným na diferenciálu zadní osy. Vůz využívá vzduchové brzdy s hydraulickými kotouči na všech kolech. Nezávislé přední a zadní odpružení, rozložení a optimalizace zatížení předního a zadního pohonu zajišťuje vynikající mobilitu tohoto vozidla v terénu na nejlepší úrovni ve své třídě.

Pojetí vozidla je modulové: výbavu lze doplňovat dle požadavků zákazníka tak, aby bylo upraveno pro různé účely použití, zejména pro přepravu osob, nákladu, pro verzi sanitního vozu atd. LMV vykazuje vysokou spolehlivost v kombinaci s ekonomickým režimem údržby, čímž snižuje náklady na logistickou podporu a operační řízení.