Tiskové zprávy

Schwabentruck opět s vozy IVECO na Mistrovství Evropy 2016
Společnost Iveco poskytuje podporu a sponzoring týmu Schwabentruck i na letošním Evropském poháru tahačů FIA se dvěma závodními tahači Stralis. Značka Iveco se kromě toho chystá podepsat s týmem dvouletou smlouvu na sezónu 2016/2017 jako jeho hlavní sponzor.
Německý závodník Gerd Korber, trojnásobný vítěz Evropského poháru tahačů (1996, 2001 a 2003), a jeho týmový kolega Markus Altenstrasser budou sedět za volantem závodnicky upraveného tahače Stralis 440 E 56 s impozantním výkonem 1 150 koňských sil, hmotností 5,5 tuny a motorem Iveco Cursor 13. Tyto tahače jsou speciálně upraveny tak, aby dosahovaly maximální rychlost 160 km/hod.
Pro Gerda Korbera byl pro probíhající sezónu vyroben nový Stralis, který se vyznačuje nejnovějšími technickými výdobytky a aerodynamickými prvky. Všechny tyto novinky dokonale doplňuje nový vzhled od týmu Iveco Style Team s obzvlášť přitažlivým estetickým designem.
V rámci přípravy na májové první kolo na okruhu Red Bull Ring v Rakousku se závodní tahače týmu podrobují intenzivnímu zkušebnímu programu na mosteckém okruhu v České republice a na zkušební dráze Magirus v německém městě Ulm – sídle konstrukčního střediska pro vývoj těžkých nákladních vozidel Iveco.
 
Evropský pohár tahačů FIA 2016
 
Data závodů
Okruh
Země
30. dubna – 1. května
Spielberg
Rakousko
28. – 29. května
Misano
Itálie
2. – 3. července
Norimberk
Německo
27. – 28. srpna
Hungaroring
Maďarsko
3. – 4. září
Most
Česká republika
17. – 18. září
Zolder
Belgie
8. – 9. října
Le Mans
Francie
 
 
Závěrečným závodem sezóny bude 24hodinový závod, který se bude konat na proslaveném okruhu v Le Mans ve Francii. Značka Iveco se nezúčastní jen závodů na trati, ale bude mít i silné zastoupení v paddocku s výstavou produktů, prodejnou zboží a prostory na pohoštění.
 
Pierre Lahutte, prezident značky Iveco, řekl: „Jsme hrdí na naše přetrvávající silné pouto s týmem Schwabentruck. Pro značku Iveco to představuje obrovskou příležitost předvést kvalitu, trvanlivost a výkonnost našich tahačů a navázat kontakt s fanoušky značky z celé Evropy.“
 
Podporu týmu Schwabentruck poskytuje i značka „OK TRUCKS“, která odkazuje na prodej a marketing ojetých vozidel certifikovaných společností Iveco. Nová webová lokalita oktrucks.com byla spuštěna s cílem nabízet vozidla všech značek a orientuje se na zákazníky, kteří mají zájem o koupi ojetých vozidel – bezpečných, spolehlivých, se zárukou a certifikovaných společností Iveco.
 
 
 
 
Iveco
 
Iveco je jednou ze značek CNH Industrial N.V.- přední světové firmy v oblasti Capital Goods kótované na New York Stock Exchange (NYSE: CNHI) a na italské burze (MI: CNHI). Iveco vyrábí a prodává široký sortiment lehkých, středně těžkých a těžkých nákladních a užitkových vozidel a terénních nákladních automobilů.
 
Široká škála produktů společnosti Iveco zahrnuje řadu Daily, která pokrývá segment vozidel od 3 do 7t, řadu Eurocargo v segmentu od 6 do 16t, Trakker (terénní řada) a  Stralis, nad 16 tun.  Značka Iveco Astra vyrábí vozidla pro náročné použití v těžebním a stavebním průmyslu, dumpry a speciální vozidla.
 
Iveco zaměstnává celosvětově téměř 21 000 pracovníků. Své výrobní závody má v 7 zemích Evropy, Asie, Afriky, Oceánie a  Latinské Ameriky, odkud vyjíždějí vozidla s nejnovějšími technologiemi. Všude na světě, kde jsou v provozu vozidla Iveco, zaručuje technickou asistenci 4 200 prodejních a servisních středisek nacházejících se ve více než 160 zemích.
 
Pro další informace o společnosti Iveco: www.iveco.com
Pro další informace o společnosti CNH Industrial:  www.cnhindustrial.com
 
Pro další informace kontaktujte:
 
Klára Rylichová, manažerka marketingu Iveco pro ČR a SR
Telefon: 739 585 024
Informace o společnosti Iveco naleznete na: www.iveco.cz
Informace o společnosti CNH Industrial na: www.cnhindustrial.com