Tiskové zprávy

Nový Stralis Hi-Way

Společnost IVECO představila STRALIS HI-WAY

Nové standardy v efektivnosti, kvalitě a hodnotě pro zákazníka

• zredukované celkové výdaje na vlastnictví vozidla
• Nižší spotřeba paliva
• Motory Euro VI s unikátní technologií HI-ESCR
• Kabina vylepšená z hlediska ergonomie, komfortu i designu
• Vyspělé systémy aktivní bezpečnosti
• Nové nástroje pro operativní management


 

Během dvoudenní prezentace na přelomu měsíců června a července (30. 6. - 1. 7.) společnost Iveco představila v turínském centru Fiat Industrial Village svou další generaci těžké řady vozidel - Stralis Hi-Way. Nový Stralis má velký potenciál držet krok se silnou konkurencí v sektoru těžké nákladní dopravy. Vozidlo prošlo rozsáhlými vylepšeními a modernizacemi v oblasti efektivity provozu, designu a kvality materiálů aplikovaných v kabině, resp. užitné hodnoty pro zákazníky. Z hlediska dopadu provozu nových Stralisů na životní prostředí je velkým plusem patentovaný systém vysoce účinné selektivní katalytické redukce (HI-ESCR), který byl vyvinut pro úpravu výfukových plynů motorů Euro 6.

S novým Stralisem Hi-Way hodlá Iveco posílit svou strategii, jejímž cílem je snížit zákazníkům celkové výdaje na vlastnictví vozidla (TCO - total cost of ownership). Výrobce avizuje nižší spotřebu paliva, snížené náklady na údržbu, větší spolehlivost a kvalitu, zdokonalenou kabinu z hlediska ergonomie i komfortu pro řidiče a také optimalizované operativní řízení provozu vozidla.

Alessandro Mortali, senior viceprezident divize těžkých vozidel Iveco, na mezinárodní tiskové konferenci za účasti kolem 150 domácích i zahraničních novinářů, v rámci svého vystoupení řekl: "Nový Stralis maximalizuje úspory ve všech klíčových oblastech. Tím jsme dosáhli, že celkové výdaje na vlastnictví vozidla se sníží až o 4%.” Doplnil ho Enzo Gioachin, senior viceprezident Iveco pro prodej a marketing: "Současná ekonomická situace patří k nejvážnějším, s jakými kdy musel náš průmysl zápasit. Uvedením nového Stralis HI-WAY čelíme tomuto negativnímu trendu. Našim zákazníkům nabízíme správnou kombinaci inovací, zlepšených služeb a přímého zvýhodnění nákladů. "

Stralis Hi-Way charakterizuje nová špičková technologie, se kterou splní požadavky budoucí emisní normy Euro VI. Pozoruhodný je zejména originální systém HI-ESCR vyvinutý ve Fiat Powertrain Industrial. Hodnotný celek kompletuje důkladně propracovaná kabina s vylepšenou aerodynamikou, vyspělý telematický systém, zdokonalení servisu a služeb a nejmodernější systémy aktivní bezpečnosti a podpory řidiče.

Novou generaci podrobili v průběhu vývoje důkladné revizi kvality a spolehlivosti, přičemž zkušební vozidla absolvovali 6 milionů testovacích kilometrů zaměřených na odolnost a přes 11 milionů kilometrů v reálném provozu.
Výroba Stralis Hi-Way s motorem Euro 5 odstartuje v madridském závodě Iveco v polovině září tohoto roku, produkci verze Euro 6 spustí koncem ledna 2013.