Tiskové zprávy

Ministr dopravy ČR Zdeněk Žák v závodě Iveco Czech Republic, a. s.

Dnes 15. října 2013, ministr dopravy ČR Zdeněk Žák navštívil během své návštěvy Pardubického kraje závod Iveco Bus ve Vysokém Mýtě. Ministr, doprovázený Zbyňkem Šolcem, ředitelem kabinetu ministra dopravy, byl uvítán Pavlem Pachovským, generálním ředitelem a předsedou představenstva Iveco Czech Republic, a. s.

Návštěva se stala příležitostí prezentovat státní správě produktovou řadu Iveco Bus (od meziměstských autobusů Crossway, Crossway LE v městské a linkové verzi - leader v této kategorii v Evropě, k městskému autobusu Citelis) vyráběnou v závodě, který je největším výrobním závodem Iveco Bus. Všechny modely jsou dostupné v různých motorových a délkových verzích.

Nedávno obdržela společnost Iveco Czech Republic, a. s. bronzové ocenění v auditu WCM (World Class Manufacturing). Zisk tohoto titulu znamená oficiální vstup do společnosti závodů se světovou úrovní výroby. CNH Industrial přijal program WCM, mezinárodní metodiku organizace výrobního cyklu, s cílem spravovat globálně své výrobní závody v souladu s nejlepšími světovými standardy.

Iveco Bus v České republice

Největším výrobním závodem pro Iveco Bus je výrobní závod ve Vysokém Mýtě. Společnost Iveco Czech Republic, a.s. navazuje na dnes již 85letou tradici výroby autobusů v tomto městě a na 118letou historii firmy založené Josefem Sodomkou. Firma, známá od roku 1948 pod jménem Karosa, se již v druhé polovině čtyřicátých let minulého století orientovala převážně na výrobu autobusů a je spojena s řadou úspěšných a dnes legendárních vozidel. Jedná se o řadu 706 RTO, ale i o další řady ŠM, 700, 900. Na tyto úspěšné typy vozidel navázala vozidla řady Crossway – nejúspěšnější meziměstský autobus současnosti. Výrobní závod doposud vyrobil vice než 15000 vozidel Crosway. Výroba zahrnuje také Crossway Low Entry, Arway a Citelis, vyráběná v řadě motorizací a modifikací. Dnes společnost, známá od roku 2007 jako Iveco Czech Republic, a.s., exportuje více jak 90 % své produkce do zhruba 30 zemí světa. Firma je významným zaměstnavatelem v regionu - v České republice generuje zhruba 3000 pracovních míst přímo, vytváří navíc další pracovní místa u svých tuzemských dodavatelů. V roce 2012 Iveco Czech Republic vyrobilo 2 773 vozidel. Společnost patří mezi TOP 100 plátců daně z příjmu v České republice