Tiskové zprávy

Iveco představilo model Vertis pro Latinskou Ameriku
Koncem října byl v Salvador de Bahai (Brazílie) představen nový nákladní automobil střední třídy Vertis, kterým Iveco doplnilo svoji nabídku produktů pro latinsko-americký trh.

Vozidlo je vybaveno moderní, mimořádně spolehlivou a ekologickou pohonnou jednotkou, která má nízkou spotřebu a výjimečně konkureční jsou i celkové provozní náklady. Z estetického hlediska přináší velmi zajímavý design kabiny s výraznými podélnými otvory pro přístup vzduchu v masce a velkým logem uprostřed.

Vertis dostal nový common-railový motor NEF4 z produkce Fiat Powertrain Technologies v Sete Lagoas. Jedná se o nejmodernější motor této třídy, který je základním kamenem úsporného provozu a nízké úrovně emisí. Z konstrukčního hlediska je připravený plnit předpisy Euro 5.

Vozidlo s převodovkou ZF, přední nápravou Dana, resp. zadní Meritor a brzdami Master/Knorr má 9-tunovou a 13-tunovou verzi.

Nový brazilský produkt vyvinuli na platformě z joint-venture společnosti Iveco v Číně s využitím vyspělých evropských technologií, přitom však podíl domácích zdrojů je až 85% (v průběhu vývoje Iveco upřednostnilo dodavatele komponentů, kteří jsou již etablovaní na brazilském trhu). Od toho se odvíjí strategie nabídnout nový model s bezkonkurenční zárukou v tomto segmentu: 1 rok platí kompletní garance na celé vozidlo plus další rok na pohonný řetězec.

Výrobce si slibuje od novinky ohromný komerční úspěch – ještě před oficiálním uvedením na trh dostal objednávky na téměř celou letošní produkci. Vozidlo má očividně potenciál stát se v Brazílii lídrem mezi modely pro městskou a meziměstskou distribuci.

Díky Vertisu vstoupilo Iveco s moderním produktem do střední třídy, která reprezentuje zhruba 20 % celkového prodeje na brazilském trhu nákladních vozidel. Nyní již nabízí kompletní spektrum produktů – vyrábí a prodává špičková vozidla pro každý tržní segment v Brazílii.

Jižní Amerika, a hlavně Brazílie, je pro Iveco jedním ze čtyř pilířů strategického plánu na období 2010 – 2014. Kompletizace palety produktů pro Latinskou Ameriku patří ke klíčovým úlohám v rámci priorit společnosti s cílem dosáhnout do roku 2014 dvojciferné rentability. Vertis reprezentuje – ruku v ruce s rozvojem distribuční sítě a stoupajícím podílem na trhu – maximálně výhodný způsob, jak reagovat na současnou příznivou ekonomickou situaci v Brazílii.

Iveco

Iveco vyvíjí, konstruuje, vyrábí a prodává lehká, středně těžká a těžká nákladní a užitková vozidla, off-roadové nákladní automobily, městské i meziměstské autobusy, dálkové autokary, ale i speciální vozidla určená pro požární aplikace, nasazení v terénu a pro obranné účely.

Iveco zaměstnává více než 25 000 lidí ve 23 výrobních závodech v 10 zemích světa, využívá excelentní technologie a řešení vyvinutá ve svých 6 vývojových centrech. Kromě Evropy působí též v Číně, Rusku, Austrálii a Latinské Americe. Více než 5 000 servisních dílen ve více než 160 zemích garantuje technickou podporu kdekoliv na světě, kde jsou vozidla Iveco v provozu.