Tiskové zprávy

Iveco poskytuje vozidla týmu italských zimních paralympiků

Vozidla společnosti Iveco budou provázet sportovce zastupující Italskou federaci zimních paralympijských sportů (FISIP) na všech evropských závodech a soutěžích, které se uskuteční v období od prosince 2012 do března 2013. Oficiální dopravní prostředky představují dva minibusy Iveco Daily Combi určené pro přepravu sportovců na soutěže do Nizozemska a Švédska po trase plánované přes Rakousko a Německo.

Federace zimních paralympijských sportů se sídlem v Turíně, které předsedá paní Tiziana Nasi, se zaměřuje především na alpské a severské lyžování, biatlon a snowboarding. V rozsahu svých kompetencí zodpovídá za tři národní družstva, přičemž dohlíží na různé činnosti, například koordinaci jejich přepravy. Tento rok je počet závodů organizovaných mimo území Itálie mimořádně vysoký a v jeho dlouhém výčtu figuruje především mistrovství světa v alpském lyžování ve španělském středisku La Molina a světový šampionát v severském lyžování ve švédském Solleftea.

Společnost Iveco tímto partnerstvím, které je ukázkou jedné z mnoha svých sponzorských a družebních činností, demonstruje vlastní propojení s mezinárodní sítí sportů, přičemž sportovce podporuje již dlouhou řadu let, a to od letních olympijských her 1980 v Moskvě až po zimní olympiádu a paralympiádu v Turíně v roce 2006. Touto jedinečnou příležitostí firma vyjadřuje uznání paralympijským sportovcům, zejména jejich vytrvalosti a týmovému duchu, a současně potvrzuje své odhodlání je i nadále podporovat na jejich cestě k účasti na příštích paralympijských hrách v roce 2014, které se konají v Soči.

Další ukázkou podpory, kterou společnost Iveco poskytuje tělesně postiženým sportovcům, je karavan Daily vyčleněný pro handcyclingového závodníka Vittoria Podestu z týmu Barilla Blue pro jeho účast na londýnské paralympiádě v roce 2012, kde vybojoval bronzovou medaili v časovce jednotlivců, další bronz v silničním závodě jednotlivců a stříbrnou medaili, společně se svými stájovými kolegy Alessandrem a Francescou Fenocchiovým, ve štafetové jízdě družstev.