Tiskové zprávy

Iveco je partnerem mistrovství světa MotoGP 2012
Společnost Iveco se už potřetí stala partnerem MotoGP – v sezóně 2012 je opět hlavním dodavatelem trucků a užitkových vozidel pro tuto sérii závodů. Nejnapínavější třída motocyklových mistrovství světa, které odstartovaly 8. dubna v katarském Dauhá, staví na 60 letech historie. Každou z 18 letošních Velkých cen (ve 14 zemích) budou vysílat televize ve 207 státech, přičemž se očekává průměrná sledovanost 30 milionů diváků. Díky dohodě s Dorna Sports (vede MotoGP) bude značka Iveco výrazně zviditelněná na několika okruzích. Hned úvodní kolo světového šampionátu mělo první dvě zatáčky označené logem nového modelu Daily a ikonickým znakem Supermana, který společnost Iveco používala při uvedení novinky.
Iveco je také hlavním sponzorem závodů v nizozemském Asset a španělské Aragonii (30. června a 30. září). Akce se budou oficiálně nazývat Iveco TT Assen 2012 a Iveco Grand Prix de Aragon. Na obou bude logo Iveco lemovat celou délku tratě včetně mostu nad startovním roštem.
Iveco i v této sezóně zabezpečí organizátorům závodů důležitou logistickou podporu – 13 vozidel Stralis a čtyři nové Daily, které budou na všechny okruhy série MS přepravovat díly, materiál a vybavení, kanceláře i mobilní pracoviště.
Pokračuje také partnerství značky Iveco a týmu Yamaha Factory Racing, během kterého se Jorge Lorenzo stal vicemistrem a na scénu vstoupila vycházející hvězda MotoGP Ben Spies (loni skončil v celkovém hodnocení pátý). Iveco je oficiálním sponzorem týmu a podobně jako loni poskytne 7 trucků Stralis a 2 dodávky Daily na přepravu motocyklů, materiálního zázemí a personálu týmu Yamaha na jednotlivé akce.
Dále běží i spolupráce společnosti Iveco s Pramac Racing (jezdec Héctor Barbera) ve formě poskytnutí 3 tahačů EcoStralis na podporu týmu. V souladu s filozofií značky Iveco a principem trvale udržitelné dopravy budou pokračovat ekologické snahy týmu Pramac, který se stále více zajímá o dopad závodů na přírodu. Mobilní buňka, kde bude během akcí centrum celého týmu, je postavena z extrémně lehkých materiálů, aby se snížila spotřeba paliva při transportu. Vnitřní vybavení vyrobili z plně recyklovaných materiálů a energii jí budou dodávat větrné turbíny. Navíc tým hodlá na pohyb po depu využívat elektrické skútry.
Úzké spojení značky Iveco s mistrostvími světa závodů motocyklů společnost vnímá jako výbornou příležitost k propagaci své kompletní řady užitkových vozidel a své značky na celém světě.