Tiskové zprávy

Iveco opět oficiálním sponzorem motocyklové Grand Prix Austrálie
Po úspěšné loňské premiéře se Iveco opětovně prezentovalo jako oficiální sponzor Velké ceny Austrálie na Phillip Islandě, která se konala minulý víkend 15. - 17. října. Šestnáctý závod letošního mistrovství světa (sérii tvoří celkově 18 závodů) měl oficiální název „Iveco Australian Motorcycle Grand Prix 2010”.

Díky sponzorské dohodě značka Iveco dominovala na celém závodním okruhu, který charakterizuje sekce rychlých zatáček a působivá mořská scenérie v pozadí. Tento podnik byl příležitostí vystavit v areálu autodromu některé modely z produkce australského závodu Iveco. V den závodu se při slavnostním defilé jezdců v rámci průvodu předvedl i impozantní tahač Power Star. Je to specialista na dálkovou přepravu vyráběný v továrně ve městě Dandenong, který kombinuje evropskou úroveň komfortu s agresivním stylem klasických amerických tracků.

„Iveco Australian Moto GP” byla současně příležitostí prezentovat prostřednictvím televize fanouškům motocyklového sportu, že značka Iveco dodrží slib a bude to jeden z nejúžasnějších a nejnapínavějších závodů šampionátu, především pro Fiat Yamaha Team. Víkend na Phillip Islandě byl totiž oslavou triumfů Jorgeho Lorenza, nového mistra světa a jeho týmového kolegy Valentina Rossiho, který na předcházející Velké ceně Malajsie dosáhl 46. vítězství na Yamaze M1. Byla to však velká událost i pro Iveco, protože je oficiálním sponzorem Fiat Yamaha Teamu, v jeho barvách jezdí obě zmiňované hvězdy motocyklového nebe (Také v Austrálii byli úspěšní – obsadili 2. a 3. místo za domácím C. Stonerem.)

Zainteresovanost společnosti Iveco v královské třídě MotoGP se zrodila z komunikační strategie v těsném propojení s mezinárodní identitou a neustálým hledáním aktivit, které odrážejí její činorodost a vitalitu. Iveco má tradičně blízko ke sportu. Navíc MotoGP, podobně jako Formule 1 v automobilových disciplínách, je vrcholem uplatnění technologických inovací ve světě sportu a má stejnou novátorskou filozofii, k jaké se hlásí Iveco v oblasti designu, ve výrobě svých produktů a také při službách nabízených zákazníkům.

Současný vývoj této spolupráce je též důkazem vůle společnosti Iveco, aby se její jméno spojovalo s výjimečnými partnery v mezinárodním sportu. Jasně to potvrzuje propojení se světem rugby prostřednictvím slavného novozélandského týmu All Blacks či úloha oficiálního dodavatele logistických vozidel pro Ferrari, tedy spolupráce se dvěma nejpopulárnějšími týmy v těchto sportech. Tento nový způsob komunikace podporuje imige značky Iveco skrze sportovní osobnosti a podniky nejvyšší úrovně.

Během volného tréninku Iveco iniciovalo zajímavou akci: Jako globální sponzor legendárního mužstva All Blacks a současně oficiální partner Fiat Yamaha MotoGP Teamu zorganizovalo historické setkání hvězd ze světa rugby s Valentinem Rossim a čerstvým mistrem světa Jorgem Lorenzem. Cory Jane a Jerome Kaino přišli do boxu týmu Fiat Yamaha v tréninkových dresech s nápisem Iveco a oběma jezdcům věnovali oficiální rugbyové dresy s jejich jmény a startovními čísly na zádech. Na druhé straně Valentino Rossi a Jorge Lorenzo darovali hráčům rugby oficiální týmové košile s autogramy.

„Náš vztah ke sportu dokazuje nejen to, že z něho čerpáme inspiraci pro naše zásady a podnikání, ale tento krok vnímáme i jako možnost upevnit naši dlouhodobou přítomnost v Austrálii. Chceme ukázat naše propojení s místním hospodářským životem i s lidmi z Victorie a s prodejní sítí a zákazníky v tomto regionu,' řekl Giorgio Gallia, viceprezident společnosti Iveco a ředitel Iveco Trucks Austrálie.

Iveco v Austrálii

Iveco v Austrálii sídlí v Dandenongu blízko Melbourne, kde vyrábí a distribuuje lehká, střední a těžká nákladní vozidla.

Výrobní závod v Dandenongu, který byl otevřen v roce 1952, začal produkovat první nákladní vozidla v Austrálii.

V roce 1992 Iveco převzalo tento závod od International Harvester a na australský trh uvedlo vlastní řadu těžkých vozidel. Šlo o speciální modifikace modelů, které se v té době vyráběly v Evropě.

V roce 2001 společnost změnila jméno na Iveco Trucks Australia, aby zdůraznila svoji novou výrobní a komerční politiku. Dnes sídlí v areálu v Dandenongu vedení firmy Iveco Trucks Australia, odbor služeb zákazníkům s centrem pro náhradní díly a asistenční služby, jako i konstrukční oddělení, které transformuje evropskou technologii společnosti Iveco tak, aby se zabezpečila maximální spolehlivost našich produktů v náročných provozních podmínkách Austrálie.

Továrna Dandenong

Závod v Dandenongu nedaleko Melbourne reprezentuje největší investici do závodu na výrobu automobilů, jaká se kdy realizovala v Austrálii.

Závod se rozkládá na ploše 160 000 m2, ze kterých je 64 000 zastřešených. Pokud jde o jeho kapacitu, ročně sjede z výrobních pásů přes 200 000 trucků a to znamená první místo v sektoru užitkových vozidel v rámci celého kontinentu.

Iveco vyrábí v Dandenongu především těžká vozidla včetně modelů Power Star, Acco i Stralis a též podvozky pro autobusy a tři modely značky International.

Iveco Truck Australia má 600 zaměstnanců, ze kterých 300 pracuje v dandenongském závodě.

Power Star

Model Power Star, který uvedli na trh v Ayers Rock v srdci Austrálie, je navržen tak, aby byl výkon řidiče optimální. Únavu zmenšuje například ergonomické umístění páky převodovky na palubní desce, navíc díky tomu je podlaha kabiny bez překážek, což ulehčuje pohyb v interiéru i přechod do odpočinkové zóny.

Pro tuto řadu jsou k dispozici nejmodernější motory Cursor (13-litrové řadové šestiválce s výkonem 560, 500 a 405 k) anebo Cummins ISX (řadové šestiválce s objemem 15 litrů ve výkonových modifikacích 550, 525 a 485 k), ve standardním provedení je plně automatizovaná převodovka EuroTronic2. Na výběr jsou tři verze kabiny, které plně splňují všechny požadavky nákladní dopravy.

Dodejme, že Power Star, který bude od příštího roku v nabídce i se 462-kilowattovým (620 k) motorem Cummins ISX, získal nedávno „Technology and Innovation Award” (cena za technologii a inovace), jedná se o ekvivalent evropského titulu Truck of the Year. Ocenění uděluje časopis Power Torque, nejvýznamnější specializované periodikum v Austrálii.

Iveco

Iveco vyvíjí, konstruuje, vyrábí a prodává lehká, středně těžká a těžká nákladní a užitková vozidla, off-roadové nákladní automobily, městské i meziměstské autobusy, dálkové autokary, ale i speciální vozidla určená pro požární aplikace, nasazení v terénu a pro obranné účely.

Iveco zaměstnává více než 25 000 lidí ve 24 výrobních závodech v 11 zemích světa, využívá excelentní technologie a řešení vyvinutá ve svých 6 vývojových centrech. Kromě Evropy působí též v Číně, Rusku, Austrálii a Latinské Americe. Více než 5 000 servisních dílen ve více než 160 zemích garantuje technickou podporu kdekoliv na světě, kde jsou vozidla Iveco v provozu.