Tiskové zprávy

Iveco a Dakar 2012
Iveco a FPT Industrial se zúčastní nejprestižnějšího motoristického dobrodružství na světě.

Iveco Dakar 
V rámci spolupráce s holandským týmem De Rooy poskytují na Rallye Dakar 2012 vozidla, náhradní díly a motory. Soutěž odstartuje 1. ledna z Mar del Plata (Argentina). Cíle dosáhnou maratonci o dva týdny později 15. ledna v Limě, hlavním městě Peru. 

Iveco Dakar

Součástí přípravy týmu Petronas De Rooy Iveco byl start dvou vozů na říjnové rallye v Maroku. Přestože šlo více o doladění techniky než o výsledek v soutěži, Miki Biasion a Gerard De Rooy obsadili první dvě místa v kategorii trucků, resp. 5. a 6. místo v celkovém pořadí.

Iveco Dakar

Holandský tým nasadí na Dakar 2012 čtyři speciálně upravené kamiony Iveco Trakker 4x4 s motory Cursor 13 z produkce FPT Industrial (výkon přes 670 kW/900 k). Pátým truckem v barvách  týmu Petronas De Rooy Iveco bude prototyp Strator „Made in Holland“. Postavený na šasi Iveco, ale hnací ústrojí a kabina vycházejí z modelové řady Powerstar, kterou Iveco vyrábí a prodává v Austrálii. Piloty „ostrých“ soutěžních vozů jsou Miki Biasion (mistr světa rallye v letech1988 a 1989, vítěz Dakaru 1999), Gerard de Rooy a Hans Stacey (vítěz Dakaru 2007). Další čtyři  Trakkery budou na Dakaru plnit roli asistenčních vozů.
Trakker, který je považován za nejlepší ve své třídě pro každodenní práci, ale též pro ty nejnáročnější úkoly, byl vyvinut pro nasazení ve všech klimatických podmínkách a na všech typech povrchu – od prašných cest až po extrémně těžký terén. Přitom poskytuje komfort a maximální bezpečnost i produktivitu. Na Dakaru 2012 bude mít Iveco neocenitelnou příležitost prověřit si potenciál svého produktu v akci, jaká nemá obdoby. Každý vůz musí projít množstvím extrémních situací a vydržet výjimečné namáhání – je to vynikající příležitost prokázat vysokou míru spolehlivosti a výkonnosti. Vozy značky Iveco v minulosti nejednou potvrdily, že zvládnou i ty nejtěžší testy odolnosti. Naposledy to bylo například na výpravě Overland 2010, kde Trakker 6x6 a Daily 4x4 převzali štafetu od předchozích  modelů, které absolvovaly nejtěžší expedice všech dob.

Iveco Dakar

Dakar je součástí  mezinárodní komunikační strategie společnosti Iveco, která je spjata též s aktivitami ve světě sportu. Příkladem je dlouhodobé partnerství se slavným ragbyovým týmem All Blacks - současní mistři světa,  nebo současná spolupráce s MotoGP, nejprestižnějšími závody motocyklového mistrovství světa, kde Iveco působí jako dodavatel  kamionů a užitkových vozů, či role oficiálního dodavatele vozů pro závodní tým Ferrari. To vše jen potvrzuje odhodlání společnosti Iveco spojovat  své jméno s lídry  mezinárodní sportovní scény. 
 Iveco Dakar