Tiskové zprávy

Iveco je oficiálním sponzorem Yamaha Racing Teamu
Po zkušenostech získaných během uplynulých dvou let učinilo Iveco další krok do motocyklových mistrovství světa, konrétně s tímto týmem Fiat Yamaha.

Souběžně s pozicí významného dodavatele se Iveco v nadcházející sezóně stane také oficiálním sponzorem Fiat Yamaha Teamu, ve kterém jezdí devítinásobný mistr světa Valentino Rossi a dvojnásobný světový šampión Jorge Lorenzo. Posílení spolupráce se špičkovým motocyklovým týmem koresponduje se širší strategií společnosti Iveco, která je stále více propojená se světem sportu a udržuje si svoji výraznou mezinárodní identitu, což rovněž potvrzuje její nesmírnou vitalitu a energii.

Nová sponzorská smlouva s týmem Fiat Yamaha, která je podepsána na dva roky, přinese značce Iveco další důležité zviditelnění se ve světě. Dohoda kromě jiného rovněž zahrnuje poskytnutí čtyř tracků Stralis 450 (další dva jezdí s týmem již několik sezón) a jednoho vanu EcoDaily Combi.

Vozidla bude Fiat Yamaha Team využívat na přepravu závodních motocyklů a výbavy potřebné do depa na okruzích během série závodů mistrovství světa třídy MotoGP.

Toto sponzorství je dalším důkazem pevného pouta mezi společností Iveco a partnery, kteří vynikají ve světě sportu. V poslední době se to týká například spolupráce s reprezentačním rugbyovým týmen Nového Zélandu, slavnými All Blacks, ale nezapomínejme ani na úlohu společnosti Iveco jako oficiálního dodavatele Scuderie Ferrari. Je to jeden ze způsobů komunikace a spojování vlastního image s významnými osobnostmi a sportovními událostmi nejvyšší úrovně, propojení s emocemi a se vším, co se točí kolem vrcholového sportu s obrovským mediálním dosahem.

Iveco

Iveco vyvíjí, konstruuje, vyrábí a prodává lehká, středně těžká a těžká nákladní a užitková vozidla, off-roadové nákladní automobily, městské, meziměstské autobusy, dálkové autokary ale i speciální vozidla určená pro požárníky, speciální terénní využití a pro obranné účely.

Iveco zaměstnává více než 27 000 lidí ve 27 výrobních závodech v 16 zemích světa, využívá excelentní technologie a řešení vyvinutá ve svých 6 vývojových centrech. Kromě Evropy působí též v Číně, Rusku, Austrálii a Latinské Americe. Více než 6 000 servisních dílen ve více než stovce zemí garantuje technickou podporu kdekoliv na světě, kde jsou vozidla Iveco v provozu.