Tiskové zprávy

Iveco – FedEx Express: první výsledky provozu Daily Hybrid
Je tomu právě šest měsíců od okamžiku startu vyhodnocovacího programu 10 vozidel Daily s hybridním, diesel-elektrickým pohonem, které Iveco poskytlo největší expresní letecké dodavatelské společnosti na světě FedEx Express. Nyní přišel čas publikovat první výsledky.

Výsledky tohoto programu byly prezentovány během tiskové konference v Milánském Palazzo Marino, které se zúčastnili Ottavio Gioglio, generální ředitel společnosti Iveco pro italský trh, Renato Carrara výkonný ředitel distriktu středomořských operací společnosti FedEx Expres a milánský radní Edoardo Croci odpovědný za Mobilitu, dopravu a životní prostředí.

Během prvních šesti měsíců programu, který bude celý trvat až do května roku 2010, každé vozidlo urazilo v průměru vzdálenost 7900 km s 26,5 % úsporou spotřeby paliva a s celkovým snížením emisí 7,5 t CO2 v porovnání s vozidly vybavenými konvenčním pohonem – vznětovým motorem. Takové výsledky mohly být dosaženy především díky sofistikovanému systému řízení pohonu a systému jako je Stop and Start, který dovoluje rozjezd vozidla pouze na elektrický motor a při brždění je schopen rekuperace kinetické energie.

„Iveco je velmi dobře známé tím, že vyvíjí takové technologie pohonu. Výsledky testu jsou viditelnou známkou našeho příspěvku k prosazování udržitelných inovací“ říká Ottavio Gioglio, generální ředitel společnosti Iveco pro italský trh.

„Výsledky této nové investice potvrzují průběžné přispívání společnosti FedEx Express při zavádění hybridních užitkových vozidel do každodenní reality. FedEx Express byl první společností investující do komerčně využitelných hybridních vozidel. V současnosti provozuje velký počet vozidel s hybridním pohonem po celém světě,“ dodává Renato Carrara, výkonný ředitel distriktu středomořských operací, FedEx Express Itálie.

Dodávky Iveco demonstrovaly fakt, že mají ty nevhodnější předpoklady pro komerční využití. Po absolvování speciálního školení, byli řidiči společnosti FedEx Express pozitivně naladěni a chválili výkonnost, funkčnost a jednoduchost ovládání vozidel. Řidiči rovněž dali najevo svoji hrdost, že mohou svojí každodenní prací přispívat k zachování životního prostředí.

Iveco spolupracovalo velmi těsně s FedEx Express na vývoji diesel-elektrických Daily, které jsou nyní představiteli nové vlny lehkých užitkových vozidel. FedEx Express je současně také první společností, která testuje technologii pohonu komerčních vozidel konstruovaných tak, aby plně vyhovovala požadavkům na expresní zásilkovou dopravu v hustě obydlených městských oblastech.

FedEx Express
FedEx Express je největší společností pro expresní dopravu na světě. Zajišťuje rychlý a spolehlivý dopravní servis do více než 220 zemí a teritorií. FedEx Express využívá celosvětovou leteckou a pozemní síť k rychlé dopravě časově velmi přesně zacílených zásilek s tím, že garantuje čas a dobu dodání pod sankcí navrácení finančních nákladů.

FedEx Corp.
FedEx Corp. (NYSE: FDX) celosvětově zajišťuje své zákazníky a obchodní aktivity portóliem služeb v dopravě, e-byznisu a obchodních služeb. S ročním obratem 39 mld., společnost nabízí integrované obchodní aplikace pomocí svých jednotlivých dceřinných společností navzájem si konkurujících, ale společně vedených a zastřešených respektem ke značce FedEx. Společnost FedEx je dlouhodobě a kontinuálně řazena mezi nejvíce důvěryhodné a oceňované zaměstnavatele na světě. Společnost inspiruje svých více než 220 000 zaměstnanců a externistů k tomu, aby byli „absolutně pozitivní“, zaměření na bezpečnost, vysoké etické a profesionální standardy a na potřeby svých zákazníků a obcí.