Tiskové zprávy

Deset vozidel EcoStralis pro společnost JIPOCAR Logistic s.r.o.

Úspěšný nástup nového modelu IVECO EcoStralis potvrzuje předání dalších těchto vozidel dopravní společnosti Jipocar Logistic.
 


Nová, ještě úspornější verze EcoStralis, která podle měření nezávislé společnosti TÜV SÜD ve srovnání se Stralisem ušetří průměrně 7,32 procent paliva, byla zařazena do vozového parku jihlavské společnosti JIPOCAR Logistic v počtu deseti kusů. Dopravce se pro objednávku desítky optimalizovaných tahačů EcoStralis rozhodl na základě výborných zkušeností s šesti tahači Stralis 450 AS, které si pořídil před třemi lety v rámci omlazení vozového parku. Majitel firmy JIPOCAR Logistic Ing. Petr Prokop ocenil u tříletého provozu vozidel Stralis 450 AS hospodárnost, spolehlivost a vstřícnost společnosti IVECO i v oblasti aftersales služeb.
Zatímco šestice původních tahačů Stralis byla ze skladových zásob v bílé barvě, desítka nových EcoStralisů dodaných dealerem PROFI AUTO CZ, který zabezpečil zpětný výkup použitých, ctí pro firmu JIPOCAR Logistic typickou červeň. Společnost IVECO ve spolupráci s Dekrou poskytuje k vozidlům EcoStralis školení ekonomické jízdy, aby kvalita a opatření ke snížení spotřeby paliva optimalizovaných tahačů byly využity maximálně. A jak nám řekl majitel společnosti pan Petr Prokop, toto školení jako přidanou hodnotu k novým vozidlům absolvují i řidiči Jipocaru, kteří budou sedlat nová Iveca.EcoStralis se od konvenčního modelu liší v mnoha oblastech, například v upraveném motoru Cursor 460k EEV o výkonu 343 kW, aerodynamických krytech, pneumatikách s nízkým valivým odporem Michelin Energy a optimalizované automatizované převodovce ZF. Ta od společnosti IVECO obdržela nově vyvinutý software a iECO systém, spočívající v jedinečné strategii řazení přizpůsobující se míře zatížení jízdní soupravy. Aktuálnímu zatížení soupravy se přizpůsobuje i výkonová mapu motoru.
Společnost Jipocar byla založena už v roce 1990. Zpočátku nabízela jen dopravu, brzy své služby rozšířila o celní a logistické. Na základě toho se přestěhovala do těsné blízkosti dálnice D1 u Jihlavy, kde postupně rozšiřovala své prostory a stavěla nové logistické haly. V současnosti přibližně čtyři pětiny obratu firmy tvoří zakázky v automobilovém průmyslu a zejména transportní služby just in time. Proto JIPOCAR od svých 136 vozidel (z toho 103 tahače) vyžaduje spolehlivost.
Předání deseti vozidel EcoStralis společnosti JIPOCAR Logistic navazuje na dodávání desítek těchto úsporných vozidel IVECO dalším dopravním společnostem jako například Lannutti, Šmídl či Tollmi Milevsko.

Text k fotce:
Zleva: Jiří Rudolf Iveco, Pavel Fojtík ředitel společnosti Jipocar, Petr Prokop majitel společnosti Jipocar, Zdenek Vávra  a Jiří Tovara dealerství Iveca - Profi Auto.