Tiskové zprávy

ECODaily v nové verzi 7,0 t – ideální podvozek pro obytné nadstavby
Iveco přichází na evropský trh kempingových automobilů se zajímavou novinkou: Nové ECODaily jako podvozek s kabinou se zvýšenou celkovou hmotností na 7 tun. Modelová řada ECODaily tak v současnosti nabízí podvozky pro obytné nadstavby s celkovou hmotností od 3,5 tuny s lehkým rámem až po novou 7 – tunovou variantu.

Necelý rok po své premiéře si ECODaily získalo důvěru mnohých zákazníků – počet objednávek už překročil číslo 43 000, což nejlépe ilustruje, jak velký zájem vozidlo u veřejnosti vzbudilo. Nejnovější generace lehkého nákladního vozidla z produkce společnosti Iveco tak úspěšně navázala na popularitu modelu, kterého se od premiéry prvního Daily v roce 1978 prodalo více než 2 milióny kusů. Řada ECODaily obohacená o novou modifikaci s celkovou hmotností 7 tun získala absolutní převahu ve svojí kategorii, protože rozšířila nabídku pro klienty, kteří hledají nejlepší řešení dopravy na střední vzdálenosti na palubě karavanu.

Inovované po estetické stránce, s novými motory a vylepšeními v oblasti komfortu a palubní elektroniky reprezentuje ECODaily produktovou řadu, která má až 7000 různých konfigurací a motory v 10 výkonových modifikacích v rozsahu 96 až 176 k.

Absolutně nejsilnější stránkou ECODaily jsou nové 3,0 litrové vznětové motory s dvojstupňovým přeplňováním s výkonem 140 a 170 k, které splňují v současnosti nejpřísnější (dobrovolnou) evropskou emisní normu EEV (Ennhanced Environmentally Friendly Vehicle – vozidlo obzvlášť ohleduplné k životnímu prostředí). I nové Daily Natural Power (136 k) s velkou rezervou vyhovuje současným emisním předpisům – spaluje totiž zemní plyn, a navíc díky přídavné nádrži může v náhradním režimu jezdit i na benzín. K dispozici je též model ECODaily Electric vyvinutý a vyráběný společností Iveco - vozidlo s nulovými emisemi z výfukových plynů.

Se 7 – tunovým modelem ECODaily si Iveco upevnilo svoji vedoucí pozici v segmentu špičkových rekreačních/kempingových vozidel. Tyto luxusní obytné automobily s celkovou hmotností nad 6 tun jsou už roky doménou značky Iveco.

Iveco dlouhodobě tvrdě pracovalo v tomto odvětví průmyslu a dnes nabízí zákazníkům ECODaily 7 t Camper, produkt, který tradičně silné stránky řady Daily, jako je robustnost a spolehlivost, kombinuje s dobrými manévrovacími schopnostmi vyplývajícími z pohonu zadních kol a nejmenšího průměru otáčení ve své třídě. Klientům, kteří si chtějí vybrat z horního konce nabídky, celková hmotnost 7 tun nyní otevírá možnosti pro ještě bohatší a pohodlnější řešení obytné nadstavby.

Iveco

Iveco vyvíjí, konstruuje, vyrábí a prodává lehká, středně těžká a těžká nákladní a užitková vozidla, off-roadové nákladní automobily, městské, meziměstské autobusy, dálkové autokary ale i speciální vozidla určená pro požárníky, speciální terénní využití a pro obranné účely.

Iveco zaměstnává více než 27 000 lidí ve 27 výrobních závodech v 16 zemích světa, využívá excelentní technologie a řešení vyvinutá ve svých 6 vývojových centrech. Kromě Evropy působí též v Číně, Rusku, Austrálii a Latinské Americe. Více než 6 000 servisních dílen ve více než stovce zemí garantuje technickou podporu kdekoliv na světě, kde jsou vozidla Iveco v provozu.