Tiskové zprávy

ECODAILY v L‘Aquila pro G8
Aktuálně, ve světových médiích, představená nová řada lehkých užitkových vozidel ECODAILY, kombinujících odpovědnost k životnímu prostředí s vysokou mírou výkonů, byla součástí významného setkání G8. Jednání na nejvyšší úrovní proběhlo v italském městě v L’Aquila, kam se sjelo více než 2500 účastníků včetně 800 akreditovaných novinářů z celého světa.

ECODAILY s elektrickým pohonem v rámci jednání G8 o klimatických změnách přímo podporovalo, a bylo k dispozici jednotkám italské civilní obrany, které měly ve svém vozovém parku také deset automobilů Iveco Massif vhodných pro zajištění přesunů po nezpevněných komunikacích.

Celou flotilu vozidel doplňovalo na 80 autobusů Iveco Irisbus sloužících k přepravě osob. K dispozici bylo 50 autokarů a 30 minibusů, které se staraly o přepravu delegátů jednání G8 z participujících zemí a krajin. Autokary patří k vrcholové nabídce společnosti - Magelys, Domino (nejprodávanější zájezdový autobus v Itálii) a Evadys. Ve flotile byly dále midibusy Proxys a minibusy Daily Tourys, a také dva autobusy Europolis s elektropohonem, sloužící vnitřním potřebám dopravy v policejní akademii Coppito, která byla součástí setkání G8.

Vozidla byla součástí flotily Fiat Group, která, jako hlavní sponzor setkání G8 zajišťovala všechny důležité logistické operace. Nejdůležitější v této souvislosti je fakt, že provoz eco-flotily měl jen velmi malý dopad na životní prostředí.

Společnost Iveco vytvořila specializovaný tým pro setkání G8, které bylo velkou příležitostí pro hostující krajinu prezentovat nejen excelentní italský design a kvalitu výroby, ale také úroveň zákaznického servisu a marketingové podpory. Tým Iveco strávil společně s vedením civilní obrany a ostatních zainteresovaných oddělení z Fiat Group, měsíce cizelováním každého detailu, aby dokázal prezentovat své výrobky a služby v tom nejlepším světle.