Tiskové zprávy

Společnost Deutsche Post a koncern Iveco uzavřely dohodu o dodání 4500 životnímu prostředí příznivých vozidel zásilkové služby
Deutsche Post si vybrala Iveco jako partnera pro dodávku flotily vozidel. Pod značkou DHL v Německu provozuje na úseku zásilkové služby zhruba 7500 vozidel. Podle dohody dosažené v únoru tohoto roku bude 4500 dodávek během následujících tří let nahrazeno vozidly Iveco.

Nová Iveco Daily jsou součástí dopravního řešení speciálně vyvinutého pro společnost Deutsche Post s důrazem na lepší konstrukci vozidel než jsou ty stávající. Základním modelem je 3,5 t Daily se vznětovým motorem o maximálním výkonu 116 k. Specifikace vozidla od samotného počátku počítala s automatizovanou převodovkou Agile, díky níž se sníží nejen spotřeba paliva ve specifickém provozu, ale také únava řidiče.
Automatizovaná převodovka znamená komfort a optimalizaci práce řidiče od samotného nastartovaní, přes průběh jízdy až po její konec a odstavení vozidla. Jde o podstatně efektivnější, a z hlediska spotřeby paliva efektnější, systém než je hydrodynamická automatická převodovka. Se standardně montovaným oxidačním katalyzátorem je vozidlo vybavené 2,3 l motorem plnící emisní normy Euro 4 velmi příznivé životnímu prostředí.
Iveco Daily pro Deutsche Post je osazeno částicovým filtrem, který z něj dělá nejčistší automobil na trhu ve svém segmentu. Částicový filtr snižuje ve výfukových plynech obsah pevných částic – sazí, hluboko pod úroveň současně platných limitů. Pro společnost Deutsche Post je nákup těchto vozidel rovněž důležitým krokem v programu GoGreen počítajícím s 10 % snížením emisí CO2 do roku 2012.

Klíčem k rozhodnutí o uzavření smlouvy byl také fakt, že vozidlo je velmi robustní a přispěje k delší životnosti celého vozového parku. Na rozdíl od standardních dodávek jsou vozy pro Deutsche Post speciálně postavené dle zákaznické specifikace. Výsledkem je vozidlo reflektující všechny potřebné ergonomické požadavky. Z řidičova místa je volný průchod do zadní části vozidla, kde jsou v bočních policích uloženy všechny zásilky, takový systém plně odpovídá standardům bezpečné přepravy. Nízkopodlažní nástup a výstup bočními posuvnými dveřmi zajišťuje obsluze vozidla důležitou pracovní pohodu a bezpečnost.

Deutsche Post World Net
Skupina je světovým logistickým lídrem.
Integrované společnosti Deutsche Post, DHL a Postbank nabízí pomocí celosvětové sítě kombinované se sítí místních expertů služby v zákaznicky orientovaných oborech řízení a dopravy zboží, informací a plateb. Deustche Post je díky svému unikátnímu outsorsingu a systému řešení mailingového podnikání rovněž jeden v vedoucích poskytovatelů služeb Dialog Marketing. Skupina dosáhla v roce 2008 celkového obratu 51 miliard Eur. Se současnými více než 500 000 zaměstnanci ve více než 220 státech je Deutsche Post World Net jedním z největších zaměstnavatelů světa.