Tiskové zprávy

Daily CNG jezdí pro obchodní řetězec TESCO
  • plynové motory CNG v oblibě
  • TESCO v Česku fandí CNG
  • čístá doprava
Společnost Autodoprava Hanzalík převzala od dealera vozidel Iveco, společnosti Auto Future s.r.o. první tři vozidla Daily 65C14G CNG s chladírenskými náastavbami, které se budou podílet na zavážení zboží pro prodejní řetězec TESCO v České republice.

Všechny zúčastněné společnosti vidí v plynových motorech vinikající alternativu k běžným vznětovým pohonům. Jedním z nejdůležitějších momentů při rozhodování o jejich pořízení a provozování, byl fakt, že CNG motory prakticky nezatěžují životní prostředí polétavým prachem a emise plynných škodlivin jsou na nesrovnatělně nižší úrovni něž u klasických vznětových motorů. Nezanedbatelný je však také ekonomický přínos.

Vzhledem k postoji současné ekonomické garnitury k nulové spotřební dani je nákup stlačeného zemního plynu jako paliva pro vozidla velmi zajímavý. Díky současným cenám CNG jsou provozní náklady na takto uzpůsobená vozidla v porovnání s tradičními naftovými či benzínovými typy výrazně nižší.
Navíc výhodné ekonomické rozvaze o provozu Daily CNG nahrává také logistika závozu zboží pro prodejní řetězec TESCO.

Slavnostního předání prvních tří vozidel Daily CNG se zúčastnili zástupci nejvyšších managementů společností Iveco Czech republic, Autodoprava Hanzalík, TESCO Stores ČR a Ministerstva životního prostředí ČR.
Majitel dopravní společnosti Josef Hanzalík a jednatelka sl. Martina Halešová převzali vozidla od generálního ředitele Iveco Czech republic pana Marcela Šuleka: “vozidla s motorem na CNG jsou doménou značky Iveco. Vidíme v nich velmi dobré řešení ve vztahu k zachování rozumného přístupu k životnímu prostředí. Motory CNG nejsou jen budoucnost, dnes znamenají přítomnost, příznivou přítomnost vozidel Iveco”.

O tom, že šetrná a čistá vozidla vysoce oceňuje take prodejní řetězec TESCO svědčí nejlépe fakt, že slavnostnímu předání byli přítomni pánové Tomáš Kubza, ředitel distribučních center, Pieter C. W. Vos, projekt manager pro distribuci a především pan David Kirby COO TESCO Stores ČR. Jako VIP host se zúčastnila celé akce take náměstkyně Ministra životního prostředí ČR paní Rút Bízková. Postoj MŽP ČR je pro zachování nulové spotřební daně na CNG velmi důležitý.

Iveco

Iveco designs, manufactures, and markets a broad range of light, medium and heavy commercial vehicles, off-road trucks, city and intercity buses and coaches as well as special vehicles for applications such as fire fighting, off-road missions, defence and civil protection.

Iveco employs over 27,000 people and runs 27 production units in 16 Countries in the world using excellent technologies developed in 6 research centres. Besides Europe, the company operates in China, Russia, Australia and Latin America. More than 6,000 service outlets in over 100 Countries guarantee technical support wherever in the world an Iveco vehicle is at work.