Tiskové zprávy

Bronzové ocenění World Class Manufacturing

Výrobní závod na výrobu autobusů Iveco Bus společnosti Iveco Czech Republic, a.s. ve Vysokém Mýtě získal bronzové ocenění v rámci auditu World Class Manufacturing. Zisk tohoto titulu znamená oficiální vstup do společnosti závodů se světovou úrovní výroby. 

CNH Industrial přijal program WCM, mezinárodní metodiku organizace výrobního cyklu, s cílem spravovat globálně své výrobní závody v souladu s nejlepšími světovými standardy. Metoda WCM je zaměřena na optimalizaci veškerých výrobních a logistických procesů, zlepšování kvality výrobků, snižování výrobních nákladů a zvyšování produktivity s cílem zvýšit flexibilitu s cílem reagovat na potřeby trhu. Proces zlepšování dle auditu WCM se skládá ze tří dílčích úrovních - bronzové, stříbrné, zlaté - a poslední, nejvyšší úrovně World Class.

Závod na výrobu autobusů Iveco Bus ve Vysokém Mýtě, kde se vyrábí i nejúspěšnější meziměstský autobus rady Crossway, je prvním závodem v rámci Iveco Bus, který obdržel bronzovou úroveň certifikace od kontrolní komise WCM. Auditorům programu WCM předsedal pan Fabio Pastena a pan Marco Brandalesi.

Toto významné ocenění je výsledkem širokého a konstantního úsilí zaměstnanců Iveco při náročném uplatňování principů a metod World Class Manufacturing, které vedlo ke zlepšení v oblasti logistiky, kvality a k významnému snížení nákladů.

Úspěch odměňuje CNH Industrial za tvrdou práci v posledních několika letech, věnovanou zvyšování efektivity a flexibility výrobní struktury a dosažení konkurenční výhody nad nejlepšími ve svém oboru.

Pavel  Pachovský, generální ředitel a předseda představenstva Iveco Czech Republic, a.s. k tomu uvedl: „Náš tým dokázal svojí profesionalitou a nasazením, že oprávněně patří na špičku výrobních závodů v rámci společnosti Iveco i celé skupiny CNH Industrial . Věřím, že se stejným úsilím jako doposud budeme pokračovat v dosahování vyšších standardů s cílem získat stříbrný stupeň WCM.“

Iveco Bus v České republice

Největším výrobním závodem pro Iveco Bus je výrobní závod ve Vysokém Mýtě. Společnost Iveco Czech Republic, a.s. navazuje na dnes již 85letou tradici výroby autobusů v tomto městě a na 118letou historii firmy založené Josefem Sodomkou. Firma, známá od roku 1948 pod jménem Karosa, se již v druhé polovině čtyřicátých let minulého století orientovala převážně na výrobu autobusů a je spojena s řadou úspěšných a dnes legendárních vozidel. Jedná se o řadu 706 RTO, ale i o další řady ŠM, 700, 900. Na tyto úspěšné typy vozidel navázala vozidla řady Crossway – nejúspěšnější meziměstský autobus současnosti. Výrobní závod doposud vyrobil vice než 15000 vozidel Crosway. Výroba zahrnuje také Crossway Low Entry, Arway a Citelis, vyráběná v řadě motorizací a modifikací. Dnes společnost, známá od roku 2007 jako Iveco Czech Republic, a.s., exportuje více jak 90 % své produkce do zhruba 30 zemí světa. Firma je významným zaměstnavatelem v regionu - v České republice generuje zhruba 3000 pracovních míst přímo, vytváří navíc další pracovní místa u svých tuzemských dodavatelů. V roce 2012 Iveco Czech Republic vyrobilo 2 773 vozidel. Společnost patří mezi TOP 100 plátců daně z příjmu v České republice, tržby v roce 2012 dosáhly 11,094 mld. Kč.