Tiskové zprávy

Iveco na 29. veletrhu Bauma
Iveco představuje vrcholové produkty z nabídky zaměřené na stavební průmysl na najvýznamnější medzinárodní výstavě stavebních a těžebních strojů Bauma 2010 (Mnichov, 19. – 25. duben). Iveco umístilo svou výstavu v hale B4 a na volné ploše mezi halami B3 a B4.

Produktová paleta nákladních vozidel Iveco zahrnuje užitková vozidla od 3,2 t až po nejtěžší soupravy a presentuje tak výrobce úplného sortimentu vozidel. Lehká užitková vozidla Daily, stredně těžké Eurocargo a těžká vozidla Trakker jsou nabízena jak se zadním pohonem, tak s pohonem všech kol. Tak ve standardní nabídce najdeme mezi „silničními“ vozidly Daily a Eurocargo také tovární podvozky určené do nezpevněného terénu. Řada Stralis, ktorá je koncipována jako silniční vozidla doplňuje výrobní program

Bauma představuje pro výrobce opravdovou výlohu, v které Iveco představuje své specifické produkty pre stavební průmysl. Mezi různými verzemi nákladních vozidel můžete vidět ECODaily 4x4 s dvojkabinou, Eurocargo, které veze minibagr New Holland E9SR, Trakker 4x4, Stralis s podvozkom 6x2x4. Velký zájem budí také nová Astra HD8 8x6. Dampr Astra má neuvěřitelnou pohotovostní hmotnost 50 t a 120 t celkové hmotnosti. Na vnější ploše jsou vystavená vozidla ECODaily 70C17 EEV – nová 7-tunová verze, Stralis AS320S50 EEV podvozok 8x2x6, Stralis AT260S42 X/P 6x2x4, domíchávač betonu Trakker lehké váhy AD340T41 B/P s pneumatickým odpružením zadního tandemu a kotoučovými brzdami na všech kolech stejně jako Astra ADT30 6x6 teréní kloubový dampr.

Na výstavní ploše nástavbáře Meiller Iveco představuje speciální Trakker 4x4 AD190T36 na zimní údržbu cest s pneumatickým odpružením zadní nápravy a vedlejším pohonem z motoru.

Iveco je hostem na stánku sesterské spoločnosti Fiat Group – New Holland s dalším příkladem 7-tunového podvozku ECODaily na kterém je namontovaný hákový nakladač.

Hlavním tématem celé expozice Iveco na veletrhu Bauma je na jedné straně respektování přírody, demonstrované širokou nabídkou vozidel s emisní normou EEV a hospodárností, ktorá je charakteristická pro celou širokou řadu vozidel Iveco. Na druhé straně chce společnost Iveco vyjádřit expozící pozitívní energii, která plyne z spolupráce s klienty z oblasti transportu a ze znalostí a respektování potřeb zákazníků.

Iveco

Iveco vyvíjí, konstruuje, vyrábí a prodává lehké, středně těžké a těžké nákladní vozidlá, nákladní automobily určené do terénu, městské, meziměstské autobusy, dálkové autokary a také speciální vozidla určené pro požární aplikáce, speciální teréní využití a pro obrané účely.

Iveco zaměstnává více než 27 000 lidí v 27. výrobních závodech v 16. zemích světa, využívá excelentní technologii a technická řešení vyvinuté ve svých 6 vývojových centrech. Kromě Evropy působí též v Číne, Rusku, Austrálii a Latinské Americe. Víc než 6 000 servisních míst ve více jak 100 zemích garantuje technickou podporu, kdekoliv na svete, kde jsou vozidla Iveco v provozu.