Tiskové zprávy

3ČSAD největším odběratelem autobusů IVECO IRISBUS

V dnešní době je velice důležité podporovat český průmysl. Příkladem je dlouholetá spolupráce společností podnikajících v ČR IVECO Czech Republic, a. s. a holding 3ČSAD (ČSAD Havířov a.s., ČSAD Karviná a.s., ČSAD Frýdek-Místek a.s.).

IVECO IRISBUS v roce 2011 prodalo zákazníkům v ČR 211 autobusů, z čehož skupina 3ČSAD nakoupila celkem 26 autobusů (1/8 z celkového prodeje) pro zajištění městské a příměstské dopravy. 3ČSAD se tak stala největším odběratelem společnosti Iveco Czech Republic, a.s. v ČR za rok 2011.Fotka: Předávání autobusů v roce 2011, kterého se zúčastnili za společnost IVECO IRISBUS - Ing. Jiří Kalousek a za společnosti 3ČSAD - generální ředitel Ing. Tomáš Vavřík, MBA.


V roce 2011 bylo 3ČSAD od společnosti Iveco Czech Republic, a.s. dodáno 20 nízkopodlažních autobusů Crossway Low Entry určených pro příměstskou dopravu a 6 nízkopodlažních Citelisů pro zajištění přepravy v městech Havířov (3 vozy poháněné ekologickým palivem – autobusy na CNG pohon), Karviná a Frýdek-Místek (3 autobusy   s pohonem na naftu). Nákup byl částečně financován z evropských dotací   z fondů Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezského kraje.

Úspěšná spolupráce pokračuje i v roce 2012. Na IVECO IRISBUS jsou kladeny ze společností 3ČSAD náročné technické požadavky na splnění pohodlných autobusů. Mezi jeden z nejdůležitějších požadavků patří dodávka 100% bezbarierových autobusů, což pro cestující znamená komfortní jízdu, a to i pro vozíčkáře, starší cestující a maminky s kočárky či malými dětmi). V tomto záměru je Iveco Czech Republic, a.s. spolehlivým partnerem. Tato spolupráce může být inspirací pro další společnosti, které mají v úmyslu podporovat český průmysl.