Udržitelnost a výkon v dopravě

​​​​Široká a vyrovnaná řada motorů vhodná pro jakékoli uplatnění

Nový Stralis je vybaven 6válcovým motorem Iveco Cursor s novými řešeními pro snižování spotřeby paliva ve specifických misích. Široká řada motorů Nového Stralisu obsahuje 3 možnosti zdvihových objemů motoru, Cursor 9 s obsahem 8,7 l, Cursor 11 s obsahem 11,1 l a Cursor 13 s obsahem 12,9 l a 9 možnostmi výkonu motoru v rozmezí od 310 do 570 koňských sil. Veškeré motory zabezpečují nejvyšší sílu i točivý moment ve své třídě.

Vliv nového Stralisu na životní prostředí byl dále vylepšen díky vyšší efektivitě motoru a zvětšení výkonu u některých modelů: maximální krouticí moment u Cursoru 11 byl zvýšen o 100 Nm u motoru s 420 hp, zatímco maximální síla u Cursoru 13 dosahuje 510 a 570 hp.


HI-SCR: charakteristická technologie od Iveca

Nový Stralis je vybaven patentovanou technologií HI-SCR, nejlepším systémem katalytické selektivní reakce na trhu a jedná se o jediný systém, který dosahuje úrovně redukce Nox 97 %, čímž splňuje standardy Euro VI bez EGR (recirkulace spalin). U verze Euro VI/C dokáže systém HI-SCR zachytit jakoukoli odchylku od dané úrovně emisí v reálném čase díky novým senzorům AdBlue, které zajišťují neustálé a přesné řízení emisí.

U HI-SCR není žádná aktivní regenerace a teplota výfukových plynů je nižší: to činí z Nového Stralisu ideální nákladní vůz pro práci v zapovězených oblastech, jako jsou letiště, tunely, rafinerie a nákladiště paliva, stejně jako pro přepravu nebezpečného zboží.

HI-SCR je kompaktní, lehká technologie, která nabízí tu nejlepší kombinaci efektivity a servisních cyklů. Má také předepsané nejdelší intervaly údržby na trhu, tím zvyšuje provozuschopnost a přináší excelentní efektivitu paliva. K tomu všemu dělají výjimečně nízké náklady na vlastnictví (TCO) a mimořádná udržitelnost z Nového Stralisu TCO2 šampiona.