Udržitelná technologie pro dopravce

​​​Modelová řada "nová Daily Euro 6" nabízí dva čtyřválcové motory s objemy válců 2,3 a 3,0 litrů, výkonem od 120 do 210 hp a točivým momentem od 320 do 470 Nm, a to vše při značných palivových úsporách do výšky až 8% (v cyklu NEDC), ve srovnání s předchozími modely Euro 5.

Strategie společnosti Iveco pro nabídku motorů vychází z vedoucího postavení v oblasti motorů a technologie SCR: hnací silou je snaha o dokonalost, přičemž v dostatečném předstihu před vstupem v platnost nových závazných předpisů v roce 2020 bude představena technologie RDE (Real Driving Emissions). Daily nabízí dva 4-válcové motory s objemy válců 2,3 a 3,0 litru pro špičkovou výkonnost v rámci rozsáhlé škály úkolů s vozidly s celkovou hmotností od 3,3 do 7,2 tuny.

Obsahuje také exkluzivní patentovaný systém MULTIJET II, ​​který optimalizuje spalování. Optimalizovaný třílitrový motor F1C, testován více než 20 000 hodin na testovacím zařízení a na vzdálenost více než 1,5 milionu kilometrů na cestách využívá technologii selektivní katalytické redukce, která reguluje emise NOx, a nové vstřikovače paliva, které přispívají k optimalizaci spalování a snižování množství pevných částic na výstupu z motoru. Motory nabízejí výkon, který je tak potřebný na těch nejnáročnějších výjezdech na dlouhé vzdálenosti při pozoruhodně nízké spotřebě paliva, dlouhých intervalech údržby a nižších provozních nákladech. Zcela nový 2,3l motor F1A byl modernizován od olejové nádrže směrem nahoru.

S moderními materiály a virtuální optimalizací dokázala společnost Iveco snížit hmotnost motoru o 6%. Snížením tření, další optimalizací chlazení a vstřikovacího systému MULTIJET II, ​​použitím olejového čerpadla s variabilním výtlakem a prostřednictvím jiných podobných zdokonalení se spotřeba paliva snížila o 8% v cyklu NEDC.

Po testování více než 35 000 hodin na testovacím zařízení a po ujetí více než 1,3 milionu kilometrů na cestách, kombinace těchto technických inovací motorů F1A, spolu s mírně zvětšeným objemem válců oproti konkurenci a systémem nízkotlaké recirkulace výfukových plynů Low Pressure Exhaust Gas Recirculation zajišťuje, že motor přirozeně produkuje menší množství emisí, což vyžaduje pouze zjednodušený systém následného zpracování. Následně bude jako další krok v rámci nové Daily Euro 6 počátkem roku 2017 motor F1A vybaven i technologií SCR. S tímto řešením společnost Iveco, průkopník s více než 25-letými zkušenostmi s technologií SCR, zaujme vedoucí pozici a bude připravena plnit limity emisí vznikajících při skutečné jízdě (Real Driving Emissions) pro rok 2020 - tři roky před tím, než vstoupí v platnost.

Potvrzujíce svůj podnikatelský instinkt, je nová Daily Euro 6 natolik flexibilní, že si dokáže zachovat dostupnost systému EGR s nízkotlakým okruhem na modelech s motorem F1A pro zákazníky s nízkým počtem najetých kilometrů, kteří preferují právě toto řešení. Z hlediska výkonnosti přispívají funkce jako je olejové čerpadlo s variabilním výtlakem a turbína s variabilní geometrií na motoru F1A, systém EcoSwitch PRO, lehčí motor a snížené tření v motorech a nápravách, k vynikající palivové úspoře vozidel Daily, nízkým provozním nákladům a vysokému výkonu a točivému momentu. Široká paleta motorů zahrnuje i verzi s čistým provozem - Daily Natural Power, která jezdí na stlačený zemní plyn (CNG), přičemž poskytuje výhodu v městských oblastech s omezením dopravy díky čistému provozu, a Daily Electric, tichou verzi s nulovými emisemi.

​​