Nový Stralis XP & NP

​​​​Nový Stralis XP: TCO2 šampion v dálkové přepravě

Nový Stralis 480XP a 570XP byly vyvinuty pro mise na extra dlouhé tratě. Oba modely jsou vybaveny novými funkcemi pro šetření paliva a nejmodernějšími technologiemi, jako je inovativní Chytrá EGR, a přicházejí s novými službami, které zajišťují maximální dobu provozuschopnosti. Poskytují opravdovou příležitost pro společnosti dálkové přepravy, které hledají řešení pro maximální úsporu paliva a nejnižší náklady na vlastnictví – tento segment pokrývá 60 % trhu.

Nový Stralis XP je nejspolehlivější a nejefektivnější nákladní vůz na trhu a poskytuje nejkomplexnější řešení pro dálkovou přepravu v balíčku, který spojuje produkt a služby tak, aby snížily celkové náklady na vlastnictví a emise.
S úsporou paliva až 11 % a působivým snížením nákladů na celkové vlastnictví až o 5,6 % v práci v dálkové přepravě je jasným TCO2 šampionem dlouhých tratí.


Nový Stralis NP: zelená revoluce ve světě přepravy

Nový Stralis NP je prvním plynovým nákladním vozidlem, které nabízí sílu, dojezdovou vzdálenost, komfort jízdy a obyvatelnost v souladu se standardy mezinárodní přepravy. Snižuje celkové náklady na vlastnictví o 3 % v porovnání s předchozím CNG modelem a doba návratnosti může být zkrácena na pouhých 5 let (podle země působení). Nový 9litrový LNG/CNG motor na zemní plyn dosahuje při tomto druhu paliva nejvyššího výkonu vůbec: 400 hp s točivým momentem 1 700 Nm. To odpovídá poměru 10 hp na tunu nákladu, což je v souladu se standardy mezinárodní přepravy.

Jedná se o absolutně první vozidlo dálkové přepravy s alternativním palivem, které nabízí společnostem dálkové přepravy možnost vylepšení jak udržitelnosti, tak návratu investice.