Wartości nowego Trakkera

​​​​Nowy Trakker został stworzony na bazie wartości, które firma Iveco dzieli z najsłynniejszą drużyną rugby na świecie, All Blacks, czyli zgodnie z tymi samymi zasadami, które przyjęła projektując nowego Stralisa.
Oprócz czterech wartości Iveco – Zaangażowania, Niezawodności, Osiągów i Ducha Zespołowego – Trakker przejął od Stralisa jeszcze jedną, Moc, podkreślając tym samym, że do silnych stron firmy należy wyróżniająca się doskonałość jej rozwiązań inżynieryjnych.

Moc
Dla Trakkera Moc oznacza ultranowoczesne silniki Cursor Euro 4 i 6 SCR o objętości od 8 do 13 litrów, mocy od 310 do 500 KM oraz maksymalnym momencie obrotowym między 1300 i 2300 Nm. Skuteczne, niezawodne jednostki napędowe oferujące zoptymalizowaną moc i moment obrotowy przy różnych prędkościach silnika zapewniają maksymalną dostępność mocy w trudnych warunkach.

Zaangażowanie
Zaangażowanie według Trakkera to poczucie odpowiedzialności za przedsiębiorstwo klienta, z jednoczesną dbałością o komfort i bezpieczeństwo osób, które spędzają najwięcej czas w samochodzie. Bliski związek pomiędzy rodziną Trakkera i Stralisa jest wyraźnie widoczny: to niezwykle ergonomiczne kabiny i zwiększony komfort kierowcy, porównywalny z pojazdami drogowymi. Klienci Stralisa otrzymują jednak również wyjątkową stylistykę, ponieważ szacunek dla kierowcy przejawia się również w oferowaniu mu pojazdu, na który przyjemnie jest patrzeć.

Niezawodność
Dla Trakkera oznacza to dotrzymywanie obietnic: niezawodność, trwałość i wysokie standardy produktu w każdej sytuacji. Niezawodność oznacza również w przypadku Trakkera elastyczność pod kątem możliwości zabudowy, osiągniętą dzięki szerokiej ofercie przekładni, bezpośrednio napędzanym silnikiem, możliwym do rozbudowy przystawkom odbioru mocy, łatwo dostępnym dla producentów zabudów połączeniom elektrycznych i wielu innym cechom.

Osiągi
Osiągi Trakkera mają za zadanie zwiększać wartość przedsiębiorstwa klienta. Oznacza to zwiększenie produktywności i zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych. Zaletami Trakkera jest zoptymalizowanie pod kątem możliwości zabudowy, zmniejszenie przestojów związanych z serwisowaniem oraz zużycia paliwa. Nowe elektryczne systemy w podwoziu Trakkera zwiększają możliwości wykonania zabudów oraz ułatwiają okresowe serwisowanie. Czas potrzebny na przeglądy okresowe jest ograniczony do minimum, aby jak najwięcej czasu samochód spędzał ciężko pracując. Koszt paliwa jest również bardzo istotny. Silniki Cursor Euro 4/5, w które wyposażony jest Trakker, charakteryzują się bardzo niskim zużyciem.

Duch Zespołowy
Oznacza współpracę z klientem przez cały cykl życia samochodu: od opracowywania produktu dzięki pracy 2500 zdolnych projektantów i licznych centrów B+R, które włączają Klienta w proces projektowania, poprzez dokonywanie zakupu z pomocą utalentowanych sprzedawców oraz rozwiązań finansowych, które są w stanie sprostać wszystkim potrzebom firmy, po eksploatację samochodu dzięki pracy całodobowych centrów obsługi telefonicznej, jak również szerokiej i skutecznej sieci serwisów (ponad 3000 punktów serwisowych w ponad 100 krajach).