Silniki i przekładnie

​​​Silniki Cursor 8 i Cursor 13 wybrane do nowego Trakkera posiadają w niektórych wersjach wyższe warianty mocy, do 500 KM w pojazdach o najwyższym obciążeniu. Wszystkie wersje wyposażone są w dekompresyjny hamulec silnikowy Cursor, jednak w wersji Cursor 13 o mocy 410 KM wprowadzono nowy łączony hamulec silnikowy (Combined Engine Brake) o wyższej skuteczności.

Gama przekładni w nowym Trakkerze obejmuje 12-biegowe przekładnie automatyczne EuroTronic 2 z drążkami zmiany biegów zamontowanymi na kolumnie kierownicy, 16-biegowe przekładnie ZF Ecosplit z serwoprzekładnią oraz 9-biegowe przekładnie ZF Ecomid w silnikach o mocy 310 KM i 330 KM.

Moment obrotowy stale dostępny od ręki
Wspólną cechą gamy silników Cursor jest zapewnienie maksymalnej mocy silnika i momentu obrotowego przy różnych prędkościach silnika. Turbosprężarka o zmiennej geometrii zapewnia bardzo wysoki moment obrotowy przy niskich prędkościach i utrzymuje go w szerokim zakresie użytkowej prędkości silnika. Podobnie, maksymalna moc silnika osiągana jest o wiele wcześniej niż maksymalna prędkość silnika i jest do niej utrzymywana. Zapewnia to doskonałą charakterystykę osiągów i umożliwia zmianę biegów w trudnych warunkach, przy czym silnik jest jeszcze w stanie osiągnąć maksymalną moc.

Wszystkie silniki Cursor posiadają certyfikaty i spełniają wymagania dotyczące emisji spalin Euro 4 lub Euro 5. Każda wersja posiada system selektywnej redukcji katalitycznej SCR zapewniający optymalne spalanie.

Silne i niewodne, silniki Cursor zostały zaprojektowane po to, by zapewnić nie tylko doskonałe osiągi, ale również niskie koszty wksploatacyjne oraz, ze względu na swoją wyjątkową elastyczność, wyższy komfort prowadzenia.