O nowym Trakkerze w skrócie

​​​Rynek pojazdów przeznaczonych do pracy w kamieniołomach i pojazdów budowlanych jest niezwykle złożony ze względu na wielość zastosowań: to pojazdy dwu-, trzy- lub czteroosiowe, z napędem na wszystkie koła lub bez; to szeroka gama silników; to ciężarówki i ciągniki siodłowe; to modele lekkie i ponadgabarytowe; to wreszcie specjalne warianty dla specjalnych rodzajów zabudowy.
Trakker jest pojazdem roboczym przeznaczonym do każdego rodzaju ekstremalnych zadań terenowych wymagających ładowności od 18 do 72 ton.

Prawdziwą innowacją w nowym Trakkerze jest nowa kabina na bazie modelu Stralis, zaprojektowana we współpracy z dealerami i klientami, którzy uczestniczyli w prowadzonych z ogromną determinacją pracach po to, aby podnieść komfort prowadzenia i przebywania w kabinie – co jest obecnie uważane za niezwykle ważny czynnik mający wpływ na wydajność i bezpieczeństwo.

Nowy Trakker od samego początku był projektowany z myślą o potrzebach i oczekiwaniach klientów, przede wszystkim jeśli chodzi o siłę i niezawodność. Trakker stanowi doskonałe połączenie tych cech z wygodą nowych kabin AD oraz AT Stralis.

Grill i oznaczenia, wprowadzone już w nowej gamie modeli Stralis, oferują lepsze możliwości oznakowania samochodu barwami klienta. Trzyczęściowy stalowy zderzak Trakkera, istotny element obniżający koszty, pomalowany został na kolor ciemnej szarości pasujący do koloru części plastikowych.
Nowa gama modeli Trakker jest teraz szersza niż kiedykolwiek. Oferuje ogromny wybór pojazdów, z kierownicą po lewej, jak również i po prawej stronie, dzięki czemu klienci mogą dobrać produkt najlepiej dostosowany do konkretnego zadania. Trakker występuje w dwóch wersjach silnikowych (Cursor 8 i Cursor 13) oraz kabinowych (Active Day i Active Time).

Sztywne wersje nadwozia są dostępne z napędem 4x2, 4x4, 6x4, 6x6 oraz 8x8 z silnikami o mocy od 310 do 500 KM.
Ciągnik siodłowy jest dostępny w wersjach z napędem 4x2, 4x4, 6x4 oraz 6x6 z silnikami o mocy od 360 do 500 KM.

Nowy Trakker został zaprojektowany tak, aby ułatwić tworzenie zabudów. Sprzyja temu szeroka oferta przekładni i napędzanych bezpośrednio silnikiem wałów poboru mocy, połączeń elektrycznych dostępnych zarówno w kabinie, jak i podwoziu, jak również CANopen, moduł magistrali danych umożliwiający rozbudowę.
Nowy Trakker charakteryzuje się niższymi kosztami serwisowania i krótszymi czasami przestoju dzięki wydłużonym okresie między wymianami oleju (raz w roku), jak również szybkiej i dokładnej diagnostyce pokładowej. Co się tyczy silników, Trakker wyposażony jest w jednostki napędowe Cursor, będące punktem odniesienia jeśli chodzi o moment obrotowy, czas użytkowania, koszty serwisowania i koszty eksploatacyjne: zużywają one, w zależności od rodzaju zadania, od 2 do 5% mniej paliwa w porównaniu z już i tak oszczędnymi wersjami Euro 3.

W zależności od tego, czy pojazd przeznaczony jest do pracy w najbardziej ekstremalnych warunkach terenowych, czy też większość swojego życia ma spędzić na drodze, okazjonalnie tylko używany do zadań terenowych, nowego Trakkera można skonfigurować w taki sposób, aby zoptymalizować ładowność i zużycie paliwa.

Nowy Trakker – podobnie jak Stralis – został zaprojektowany w sposób odzwierciedlający fundamentalne wartości Iveco: Zaangażowanie, Niezawodność, Osiągi, Duch Zespołowy i Moc. Wartości, które Trakker dzieli z reprezentacją Nowej Zelandii w Rugby, All Blacks, która w swojej historii wygrała więcej meczy, niż którykolwiek inny zespół.
Potwierdzając owe wspólne podejście do wartości, które znalazły już wyraz w nowym Stralisie, z okazji wejścia na rynek nowy Trakker wystąpił w czarnych barwach z jasnozielonymi tatuażami reprezentującymi logo drużyny All Blacks.