Gama szersza niż kiedykolwiek

​​Rynek pojazdów przeznaczonych do pracy w kamieniołomach i pojazdów budowlanych jest niezwykle złożony ze względu na wielość zastosowań: to pojazdy dwu-, trzy- lub czteroosiowe, z napędem na wszystkie koła lub bez; to szeroka gama silników; to ciężarówki i ciągniki siodłowe; to modele przeznaczone do ograniczonego lub pełnego użytkowania terenowego; to wreszcie specjalne warianty dla specyficznych zastosowań.

Nowy Trakker oferuje ogromny, szerzy niż kiedykolwiek wybór pojazdów, z kierownicą po lewej, jak również i po prawej stronie, dzięki czemu klienci mogą dobrać produkt najlepiej dostosowany do konkretnego zadania. Tak jak wcześniej, jest to gama lżejszych pojazdów przeznaczonych do zastosowań drogowych i terenowych w ramach ustawowych ograniczeń ładowności oraz gama pojazdów ciężkich dostosowanych do jazdy terenowej i wymagających niezwykle solidnego podwozia i elementów jezdnych.
Nowością w Trakkerze są osie napędowe z pojedynczą redukcją, wyposażone w hamulce tarczowe na każdym kole, co oznacza dalszą redukcję kosztów operacyjnych oraz dostępność osi z redukcją w piastach w nowym pneumatycznym zawieszeniu do zadań specjalnych.

Konfiguracje nowego Trakera
Wersje sztywne obejmują samochody z 2, 3 lub 4 osiami.

Dwuosiowa wersja sztywna w konfiguracji 4x2 dostępna jest z silnikami Cursor 8 o mocy 330 KM i 360 KM oraz z silnikami Cursor 13 o mocy 410 i 450 KM. Podobnie wygląda konfiguracja 4x4, oferująca dodatkowo wersję silnika Curor 8 o mocy 310 KM, spełniającą specyficzne wymagania użytkowe.

Trzyosiowe wersje podwozi sztywnych w konfiguracji 6x4 przeznaczone są dla zastosowań ogólnych i terenowych oraz dla betonomieszarek. Silnik Cursor 8 dostępny jest w wersji 330 KM i 260 KM, a silnik Cursor 13 – w wersji 410 KM i 450 KM. Silnik Cursor 13 o mocy 500 KM jest dostępny dla ciężkich zastosowań terenowych. Konfiguracja 6x4 dostępna jest z silnikiem Cursor 8 o mocy 360 KM i silnikami Cursor 13 w wersji 410 KM i 450 KM.

Sztywne podwozia czteroosiowe w konfiguracji 8x4 przeznaczone są dla zastosowań ogólnych i terenowych oraz do betonomieszarek.

Silnik 8 jest dostępny z mocą 360 KM, a Cursor 13 z mocą 410 KM i 450 KM. Konfiguracja 8x8 jest dostępna wyłącznie z silnikiem Cursor 13 o mocy 500 KM.

Gama ciągników siodłowych obejmuje pojazdy o 2 i 3 osiach.

Dwuosiowy ciągnik siodłowy w konfiguracji 4x2 dostępny jest z silnikiem Cursor 8 o mocy 360 KM oraz silnikami Cursor 13 o mocy 410, 450 i 500 KM. Ciągniki siodłowe 4x4 dostępne są z silnikami Cursor 13 o mocy 410 i 450 KM.

Trzyosiowy ciągnik siodłowy w konfiguracji 6x4 dostępny jest z silnikami Cursor 13 o mocy 410, 450 i 500 KM. Ciągniki siodłowe 6x6 dostępne są z silnikami Cursor 13 o mocy 410 i 450 KM.
Cała gama dostępna jest z kabiną AD oraz, z nielicznymi ograniczeniami, z kabiną AT z miejscem sypialnym.

Układ hamulcowy
Wszystkie nienapędzane przednie osie Iveco posiadają hamulce tarczowe, a tylne osie Iveco z redukcją w piastach, zapewniające doskonałe właściwości jezdne, posiadają hamulce bębnowe. Osie Meritor z pojedynczą redukcją są wykorzystywane w lżejszych modelach drogowych i terenowych w konfiguracji 6x4 i 8x4 i posiadają hamulce tarczowe. Ogumienie przedniej osi posiada nośność od 8 do 9 ton.
Wszystkie wersje silnikowe posiadają dekompresyny hamulec silnikowy, a w przypadku silnika Cursor 13 o mocy 410 KM, zastosowano nowy kompresyjny hamulec silnikowy (CEB). Stałe podciśnienie w kompresyjnym hamulcu silnikowym zwiększa skuteczność hamowania silnikiem.
Stalowe resory paraboliczne i wielopiórowe zostały przeniesione z poprzedniej wersji, podobnie jak zawieszenie pneumatyczne w modelach z napędem 6x4 i 8x4 przeznaczonych do eksploatacji w lekkich warunkach szosowych i terenowych. Nowy system zawieszenia pneumatycznego w pojazdach przeznaczonych do eksploatacji pod większym obciążeniem w terenie połączony jest z osią wielokrotną z redukcją w piastach w wersjach z napędem 6x4 i 8x4. W ofercie dostępne są również stabilizatory poprzeczne, dostosowane do szerokiego zakres wysokości umieszczenia środka ciężkości, co zapewnia większa stabilność pojazdu nawet w trudnych warunkach terenowych.